Megane II öljynvaihto

Kesälomalla ajattelin vaihtaa öljyt Megane (v2004). Vilkaisin alle, ja siellä näytti olevan yhteinäinen muovilevy. Ennen kuin menen TeeSeItse halliin, olisi kiva tietää että pitääkö tuo muovilevy irrottaa vai onko siellä joku reikä öjynvaihdolle? Kertoisko joku asiasta, jos on tietoa.
52945
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mitäs öljyä ajattelit laittaa? long laiffii vai tavallista?

Äänestä

Mielenkiintoista tietää että säästyykö tuossa miten paljon ?

Äänestä

..sitä nyt itse ruveta puljaamaan nykyään. Erilaiset vaihtomestat ottavat 5 e vaihdosta öljyt päälle. Tällöin koneeseen tulee oikea määrä öljyä ja ei jää kanistereita pyörimään nurkkiin..meinaan jos itse häslää niin aina jää kannuun pohjalliset..

Äänestä

toi öljynvaihto nykyisin. jos laittaa vaikka Castrolin SLX Professional Longtec 0W-30 5 l á n. 20€/l suodatin 20 € ja hallivuokraa kympin verran.

Äänestä

Seurasin autoni ensimmäistä öljynvaihtoa ja kyllä se pohjalevy irroitettiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mitenskä? kirjoitti:

Kesälomalla ajattelin vaihtaa öljyt Megane (v2004). Vilkaisin alle, ja siellä näytti olevan yhteinäinen muovilevy. Ennen kuin menen TeeSeItse halliin, olisi kiva tietää että pitääkö tuo muovilevy irrottaa vai onko siellä joku reikä öjynvaihdolle? Kertoisko joku asiasta, jos on tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu