Itse asun vanhempien luonna isossa omakotitalossa. Kuussa jää aina yli 500 euroa säästöön vaikka olisi työttömänä ja töissä ollessa usein yli 1000 euroa. Kulutus tottumukset kyllä hirvittää kerta tykkää käydä usein syömässä ulkona, ostelen vaatteita viikottain ja matkustelen mutta silti jää rahaa käteen reilusti.
Samalla korot nousussa ja mun varallisuus samoin saan jo nettona kuussa korkoja kolminumeroisia lukuja eikä eka numero ole ykkönen. Ajattelin jäädä eläkkeelle joskus kolmekymppisenä mutta reilusti alle neljäkymppisenä.
On ollut mielessä "hakea töitä" eteläeuroopasta kolme kuukautta nauttien lämmöstä. Kun taas monet käyvät niskalimassa töissä että saa maksettua lyhennykset.
Ei mitään järkeä ostaa kämppää tai olla vuokralla
peräkammarinjuppi
4
1234
Vastaukset
- ammatti koululainen
Työllistyt eteläeuroopassa äidin kielen opettajaksi takuu varmasti.
- sanoa
että jos 3 numeroisia summia KUUSSA saat korkoo
niin perkeleenmoiset läjät on hilloo ... kokemuksen syvä rintaääni puhuu !!! - niin aina
Niinpä. Toiset tekee töitä ja lyhetää lainaansa, kun sulla se on VAIN MIELESSÄ.
Mietippä sitä ja keksi itse miksi suksi ei luista. - mites
käy perheesi ja lapsiesi, tulevatko he mukaan 3 kuukauden työreissullesi? Ai niin, eihän peräkammarinpojalla mitään naista ole, lapsista puhumattakaan. Unohda äskeinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse834597Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103820Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1733612Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.552046Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291104
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882