päivässä ihmisillä suunnilleen eli mikä on normaalia
viikolla 32
3
516
Vastaukset
- Rv32
Mulla on ollut kivuttomia supistuksia rv 21 asti ja satunnaisia kipeitä rv 28 asti. Muutama päivä sitten tuli kivuliaita supistuksia kolme tuntia vartin välein. Toista odotan, joten en kuitenkaan asian kanssa hermoillut, kun tunsin, ettei kyseessä ole synnytyssupistukset. Tuon jälkeen kävin lääkärissä ja kohdunkaula edelleen kova ja kiinni. Rv 34 asti aion ottaa kuitenkin rauhallisesti, sillä ennen sitä ei lapsen tarvitsisi syntyä.
- .....................
jos kävelen esim. kaupassa, tulee supistuksia 10 min välein ja silloin joudun hieman hidastamaan ja samalla alkaa se inhoittava pissahätä. Pisuhätä lähtee kyllä pois supistuksenkin lähdettyä.
Iltaisin kun menen nukkumaan ja jos makaan selälläni, tulee supistuksia myös kokoajan.
Päivittäin tulee supistuksia n. 20, mutta eivät ole kivuliaita. Täytyy vaan ottaa rauhallisemmin. - emmili
on tullut harjoitussupistuksia viikolta 29-30, oikeastaan vain kävellessä (siis jos olen kävelyllä tai kannan kasseja kaupasta); onkin pitänyt vähän rauhoittaa tuota vauhtia viime aikoina... Nyt olen viikolla 33 ja muutama noita kivuttomia suppareita tulee päivässä. Kertaakaan eivät ole olleet kivuliaita. Mulle sanottiin, että 20 päivässä on normaalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895645
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232654Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1161460- 1851328