Olen helsinkiläinen toimittaja. Tarvitsisin kontaktin tai pari konekirjoittajapiireistä. Sen verran työläs ja tavallaan oman työn ulkopuolinen osa on jopa kolmituntisten haastatteluiden purkaminen nauhurilta tietokoneelle, että haluaisin palkata jonkun jeesaamaan siinä.
Palkkauksesta sovitaan sitten kahden kesken kun on jokin keikka tiedossa. Liksasi riippuu omasta juttupalkkiostani ja siitä, miten pitkä haastattelu nauhalle on tarttunut. Ottakaa yhteyttä, jos raha kiinnostaa.
töitä tarjolla konekirjoittajalle
JK-
3
1059
Vastaukset
- työhaluinen
Ja mihin otan yhteyttä?
- -JK-
Katos, mun @-osote ei jostain syystä jääny tohon sähköpostikenttään. Se menee siis näin (tiedät, minkä antispämmielementin muutat @-merkiksi):
jaakko.kilpelainen81 (miuku) gmail.com
- pirnes
Hei jos media-alan työpaikka on vielä vapaana olen kiinnostunut. Ota yhteyttä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1776764Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1153204Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895- 191689
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641676Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.11569"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381556Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151363Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320- 651265