Iltaa kymiläiset! Miten ihanaa, kohta merimuseo valmis ja pääsee katsastamaan ruotsinsalmen historiaa! odottavan aika on pitkä.
Merimuseo
8
988
Vastaukset
- ............
se rakennelma on floppi ensinnäkin se on on vuoden päästä valmis noin, ja nyt siinä vuotaa jo katto ja viemärinhaju tulee sisään. myös kyprokki seinät pullistelee kosteuden takia.
se tulee maksamaan kotkalaisille paljon eli elinkustannukset nousee kun verotusta joudutaan kiristämään entisestään. - Kymiläiset..
rahoittivat merimuseon että lampaanpanijat pysyis saarella.
- sitten
vaikka maksaa.pitäiskö tääläkin kehityksen pysähtyä.muuttakaa vaikka kuusaalle jos ahistaa.
- Esme
sitten kirjoitti:
vaikka maksaa.pitäiskö tääläkin kehityksen pysähtyä.muuttakaa vaikka kuusaalle jos ahistaa.
mitä kehitystä tämä museo Kotkaan tuo?
Kyseessä on takapajuinen, sisäsiittoinen saari keskellä ei mitään. Saaren ainoa mainittava tapahtumakin on puserrettu Sapokan säälipäiviksi (ennen Kotkan Meripäivät).
Jos me kaikki Kotkan alasajosta ymmärtävät muutetaan Kuusaalle, mitä sinulle jää? Ihka oma kaupunki. Nimeä se sitten vaikka itsesi mukaan "Sittenköläksi".
- Toinenkin museo
!!!!!!!!!!
- seko seko
mitähän jos menisit välillä nukkumaan etkä sekoilisi täällä?
- Viranomainen Mies
odotan museon naisten virkapuvuston malleja , onko henkilökunnalla housupuvusto vai hameet , näyttelyt eivät niinkään kiinnostane!
- Edelleenkin
Vuodesta vuoteen samat itseään täynnä olevat naiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o2855893Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki413441Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1442667"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2232121Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol891669- 641067
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua77991Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni133886Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan9875Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11824