Hankalaa varmaan lopettaa tissuttelu. Niin,en ite ota,mutta aattelin vaan kun on noita otsikoita katsonut,mitä kaikkea kamaluuksia kesäkänniin kätkeytyy!
jäikö sulla kesäkänni päälle?
kuokkija.muualta
12902
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Vastaukset 12
Vanhimmat
on turhan monta esimerkkiä lähipiirissä, miten käy, kun ei osaa lopettaa ajoissa. Ihmissuhteet hajalla, raha-asiat hunningolla jne.
vähenee ku veroaki nostavat!
Kesäkänni ei iskenyt tänäkään vuonna kun ei muulloinkaan.
Toiset ne lihoo kesällä juomisista ja grilli herkuista, minä se vaan laihdun.
Nuorempana kyllä maistui olut ja viinakin mutta enää ei maistu. Turvottaakin jos ottaa olutta ja mielestäni kaamein näky on keski-ikäinen kännissä estottomasti hilluva naisihminen. Miehetkään ei oo mikään mieltäylentävä näky siinä kunnossa mutta NAINEN.
puuttuis, että kesäkänniputki ikäänkuin (liukuisi puolivahingossa) syssyn puolelle, hissukseen matelisi Joulukuun. Herätäkseen pikkuhiljaa kevääseen. odotellen (lupa juoda ja mokata kunnolla) kesälomaa. Siinä se vuosi vierähti, menipäs vauhdilla:/ Boolia vain Halloweenina=D
Tuskin muistankaan koska olisin ollut kunnolla
kännissä.
Olen juonut viimeksi itseni känniin noin parikymmentä vuotta sitten.
En ikinä enää halua kokea sitä seuraavan aamun kohmeloista oloa:D
Kun viimeeksi oli työnhakijana Espanjassa tuli reisusta 3kk:n tissutteluputki.
Nyt 31.08. on lähtö ja sama uhka edessä.
Saa nähdä hirttääkö kiinni?
Rock'n rollia tullut kunnon annos ja siitä kyllä jää
pitkäksi aikaa "känni"- päälle... luulen, että riittää vähän talveksikin:)))
Ei kuulu "harrastuksiin".
... vielä alkanukkaan.
Kunhan lesoilet...
Ei tänne selvinpäin kukaan kirjoita..