Oulun peruutuspaikat!!!

Onko kukaan saanut tietoa Oulun peruutuspaikoista? Vai lähettelevätkö he niitä vasta ensi viikoksi? Valintahan on alkanut/alkaa tällä viikolla mutta millon saa tietää jos saa tietää?
2823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaa soittaa suoraan haluamaansa kouluun ja kysyä. Niin minä ainakin sain paikan.

Äänestä

Itse sain torstaina kirjeen ja pääsin jälkihaun kautta opiskelemaan lähihoitajaksi :)

Lähetin hakemuksen jo huhtikuussa ja heinäkuun lopussa/elokuun alussa soittelin perään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko kukaan saanut? kirjoitti:

Onko kukaan saanut tietoa Oulun peruutuspaikoista? Vai lähettelevätkö he niitä vasta ensi viikoksi? Valintahan on alkanut/alkaa tällä viikolla mutta millon saa tietää jos saa tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu