naisen valta

omakohtaisesti kokenut

Tässäpä tosi tarina joka osui kohdalle.
Nainen vuosia sitten kokee ihastumisen tunteita mieheen ja yrittää joitakin kertoja hakeutua samaan seuraan ja kontakteja.
Miestä ei naisen osoittamat tunteet kiinnosta pätkän vertaa ja kokee ne jopa oksettavina ja ahdistavina yksistään naisen olemuksen, luonteen ja taustojensa perusteella.

Kuin hyväksi onneksi naiselle järjestyy sokkotreffit toisen miehen kanssa ja hän seurustelee välittömästi tämän kanssa jonkin aikaa kunnes tämä mies huomaa ottaa viisaammaksi jalat allensa. (oli merkkinsä näyttänyt tavalla jos toisella)

No nainen jatkaa kulkuaan takana jo yksi avioero ja uusia suhteita lukuisia.
Sitten kun kaikki mitkä naisella on voinut mennä pilalle elämässään tai on ne itse pilannut palaa hän kulkijan rooliinsa ja näkee vuosien päästä miehen johon oli ihastunut.

Kokee niin suurta kateutta ja mustasukkaisuutta että päättää aloittaa pohjattoman tien valehtelemalla että hän onkin tapaillut vuosia sitten tätä miestä. Tarina menee läpi sellaisenaan eikä miehellä ole edes puolustuksen oikeutta tai selittämistä. Nainen uskoo humalaista mustasukkaista naista kuin jumalaa. Tämä tarinansa kertova nainen saa niin suuren vahingon aikaiseksi ettei koskaan pysty korjata.

ja lopuksi kertookin ettei uskalla perua enää.. ja että kostin vuosien takaisen kun silloin sattu...kun mies ei innostunutkaan.. ja että minkä voin kun päässäni on vikaa... (oisko aika hakeutua muuhun hoitoon) ja kaiken huipuksi selittää että kun mulla on ollu niin rankka elämä.. NIIN PITÄÄKÖ SE SITTEN OLLA MUILLAKIN SAMANLAINEN???

Pirun katkera ja kavala teko jonka vain itse nainen voi kohdalleen odottaa.

miehen kohtaloksi voi koitua sairaan naisen ihastuminen vuosienki takaa. Vittuilla saa ken tahtoo mutta jospa joku saisi oppia ja tukea että näinkin voi käydä. ja sulta ei ees kysytä,.,..

9

1461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hässibackan Esko

      Juuri siksi ei kannata suinpäin hypätä uusiin suhteisiin.Ihastuksesta voi tulla vihastus.Malttia niiden hormoonien kanssa,,kyllä ne hyrrää vanhempana ja viisaampanakin!

    • Vittuilua...

      Mutta kyllä suhteessa on jotain vialla, jos nainen uskoo sokeasti vieraan naisen tarinat.
      Ja suin päin niihin sokeasti uskoen laittaa pelin poikki.
      Johan se selviää erilaisten aikakysymysten perusteella.
      Miten mies on ollut menessa paikkaa yhtaikaa.
      Taitaa olla niin että on ennenkin ollut ongelmia luottamuksessa ja pettämisessä, eikä enää luoteta.
      Tai sitten kaikki tämä on vain selittelyä kun on jäänyt kiinni.

      Meidän rouvalle ei ainakaan tuollainen vieraan naisen yhtäkkinen tarina menis läpi.
      Kyllä meidän muorin tentissä puhuis nainen itsensä pussiin, tai miehen :)

      • ..............................

        joo ei kukaan tuosta noin vaan usko sellast kyl siin jotain jutun juurta on ollu..ei oo ihan puhtaat jauhot pussis ollu,,


      • ei kukaan
        .............................. kirjoitti:

        joo ei kukaan tuosta noin vaan usko sellast kyl siin jotain jutun juurta on ollu..ei oo ihan puhtaat jauhot pussis ollu,,

        voi ihan mitä vaan päästellä suustaan vaikka kuinka olisi ihastunut. Ei ole tosiaan puhtailla jauhoilla liikkeellä. Asioillahan on aina kaksi puolta ja kaksi vaihtoehtoa!!! Itsekukin ihan vapaasti valitsee itselleen mieluisimman. Paha ottaa sellaisten kantaa joita asia ei koske.


    • aika karua

      eipä voi kun todeta et nainen voi tehdä ihan mitä vain ja miestä viedään kuin pässiä narussa.

      voimia!

    • osa

      on usein aika karu. mut eiköhän ton tarinan luettua voi todeta et naisilta voi odottaa ihan mitä vain. ja kuka parempi ois kun nainen toiselle naiselle itku silmäs valehtelee mustasukkasuuksiaan..

      tsemiä.

    • maa poltella

      jalkojen alla muijaa kun ruvennu tajuamaan kuin törkee pila oli...

      no lopun alkua vasta!

    • aika hurjalta

      ja varmaan miehestä tosi kurjalta.

      vastaavan tyyppisiä tarinoita ollu täällä ennenkin et onko lie kauanki harrastanu näitä sama nainen.

      on se vaan mahtavaa kun on oman kullan kanssa luottamus sillä pohjalla ettei tollaset menis läpi. kyl pitkässä suhteessa oppii toisen tuntemaan niin et tietää mitä se tekee ja mitä ei.

    • ei turhia murheita

      on siinä varmasti aihetta murheeseen, mutta jos asia on nuin miten kirjoitat niin mitä murehdit. pilkka sattuu aina omaan nilkkaan ja varsinki näin rankat tarinat.

      ei takulla voittanut mitään mutta ei kannata jännittää. asioilla on tapana järjestyä.

      kautta aikain on naiset tehny mustasukkasuuksissaan mitä pirullisempia temppuja mutta aina siinä loppupelis on jääny luu vetävän käteen. jotku kun ovat niin epätoivoisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5495
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      61
      2396
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1890
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      146
      1773
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1615
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      34
      1575
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1408
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1125
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1088
    10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

      Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
      Maailman menoa
      228
      1059
    Aihe