Rammstein on matkija

Gorky Park

http://gorkyparkmusic.ru/gpmusic/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=49

tuolla voi kuunnella ilmaiseksi yhden venäläisen rock-bändin(Gorky Park) kaikki biisit,kaikilta neljältä albumilta.
Siellä lauletaan pääosin englanniksi,löytyy muutama venäjänkielinenkin biisi.

Niin joo ja jos kiinnostaa aloittaa kannattaa toisen levyn kahdeksannesta biisistä,Welcome to the Gorky park.Jos ei ole vakuuttunut sen jälkeen,voi kuunnella vaikka vähän rauhallisemman saman levyn yhdeksännen biisin Two candles.Muitakin todella hyviä biisejä toki on,mutta nää pitäisi riittää alkuun.


Kuunnelkaa Rammstein-fanit huviksenne ensimmäisen levyn ensimmäinen biisi(Bang,julkaistu 1989),kuulkaa myös miten siellä huudetaan "Bang Bang".Tehän pidätte sen kovana Rammstein keksintönä,2001 julkaistussa levyssä.En yritä vihjailla mitään,mutta oudolta vaikuttaa,ja vaikuttaa siltä,että rakas bändinne on matkinut tämän asian.

7

1711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieleen

      Tämä kappale bang kuulosti aivan kissin musiikilta.. Tottahan toki yhtye ottaa vaikutteita omista idoleistaan ja tekee samantyylistä musiikkia. Itse en Rammsteinia löytänyt tuosta kappaleesta mitenkään, joten tarvitsen nyt neuvoa. Mitä muuta yhteistä olikaan kuin sana bang? Mites on esim. Nancy Sinatra - Bang Bang? kuka nyt kopioi ja ketä?

      • mieleen.

        On pakko korjata itse, ettei kukaan pääse näpäyttämään.. :)

        Eli siis Nancy Sinatra teki version Cherin alkuperäishitistä Bang Bang (My Baby Shot Me Down).

        Mutta kopioiko Gorky Park Nancyä/Cheriä ja sitten Rammstein Gorky Parkia vai miten? ja kuka sanoi bang ennen heitä? onko kaikki sittenkin tullut Ron Jeremyn suusta.. a Gang bang?


    • ddasdas

      Eihän noissa ollut lähes mitään samaa?! Ihan hyvältä kyllä kuulosti :D.

    • huomauttaisin

      Minä huusin bang bang, kun leikittiin muiden penskojen kanssa sotaa 80-luvulla. Rammsteinit ja Gorky parkit matkii mua.

      • Bsa

        Bang Bangia huudetaan ainaki 10 kappalees, et ookko vähä tyhmä??? Pikkasen vainoharhaanen oot Gorky.


      • huomauttaisin
        Bsa kirjoitti:

        Bang Bangia huudetaan ainaki 10 kappalees, et ookko vähä tyhmä??? Pikkasen vainoharhaanen oot Gorky.

        Jos sarkasmia ei ymmärrä niin se on omaa tyhmyyttä.


      • metalunion
        huomauttaisin kirjoitti:

        Jos sarkasmia ei ymmärrä niin se on omaa tyhmyyttä.

        olla mieli ku vitusta, jos saa tämän korkin puiston yhdistettyä Rammsteiniin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3198
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    Aihe