Kahden viikon päästä, elokuun 14. päiväksi Yhdysvalloissa julkaistavaksi kaavailtu Lair myöhästyy ja julkaistaan näillä näkymin vasta syyskuun 4. päivä, mikä sattuu olemaan myös Heavenly Swordin julkaisupäivä.
Eli varsin ankealta näyttää pleikkaripoikien elokuu. Xbox360-puolella sen sijaan päästään nauttimaan Two Worldsin, Bioshockin, Blue Dragonin ja MotoGP 07:n kaltaisista mestariteoksista.
Eli varsin ankealta näyttää pleikkaripoikien elokuu. Xbox360-puolella sen sijaan päästään nauttimaan Two Worldsin, Bioshockin, Blue Dragonin ja MotoGP 07:n kaltaisista mestariteoksista.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tietenkään pelaajassakin hirveästi kehuttua Sega Rallya,joka tulee jo syksyllä.
Myös upea ja uskomaton PGR4 tulee syksyllä. Mahtavaa pelattavaa xbox 360:sen omistajilla vähänväliä.
X360:n syyskuulta löytyy mm. sellaisia pelijulkaisuja kuin:
Project Gotham Racing 4
FlatOut: Ultimate Carnage (USA-julkaisu)
Eternal Sonata
Halo 3
Syyskuu menee Microsoftille 100-0 jo pelkästään Halo 3:n ansiosta. Lokakuussa X360 nöyryyttää PS3:n selvin numeroin GTA4-myynnissä, sillä kaikki vauvasta vaariin tietävät että GTA4:n voi kokea täydessä laajuudessaan ja loistossaan vain X360:lla.
niin no luulis tuon sanovan järkikin että gta4:n on hienomman näköinen ps3:lla. sitten kun opitte lukemaan niin varmaan selviää teillekkin että lokakuussa julkistettava peli on laajuudeltaan samanlainen kummalakin konsolilla, ero on vain siinä että ensi vuonna xboxille tulee pari jotain päivitystä peliin. tuskin kenelläkään muulla kuin sinulla elämä kaatuu siihen.
PS3 tarjoaa vain suppean ja vajaan GTA4-pelielämyksen. Pienen keskusmuistin, polygonirajoitteisen grafiikkasuorittimen, hitaan blu-rayn ja pelikäyttöön kehnosti soveltuvan laitearkkitehtuurin pullonkaulojen vuoksi peliin tehdään parhaillaan ikäviä kompromisseja, joiden vuoksi ei ole edes varmaa ehtiikö pahasti myöhässä oleva PS3-versio enää ollenkaan lokakuun julkaisuun.
mahtaa harmittaa odotella GTA4:n ilmestymistä 4-8 viikkoa kauemmin
Vaikka keskivertopelit Lair ja Heavenly Sword eivät olekaan mitään raskaan sarjan konsolin myyntivetureita, on siitä huolimatta todella outo veto Sonylta julkaista loppuvuoden kaksi nimekkäintä PS3-peliä samana päivänä ja laittaa ne kilpailemaan keskenään asiakkaista.
Two worlds ja Bioshock kannatta ennemmin ostaa PC:lle.
Blue Dragonissa on kyllä potentiaalia olla todelinen killeri, Nobuo Uematsun musiikit tekevät siitä pelkästään houkuttelevan, mutta peli on muutenkin alkuperäisten ff-luojien käsialaa. Harmi vaan ettei peli kuulu boxipelaajien repertuaarii koska on RPG :