mikä mahtaa vaivata ihoani?jos esim raapasen ihoni johnkin oksaan niin hetkekn kulutta se kohta nousee niin kun paksummaksi kohoaa niin kun ja sama jos kutittaa ja raaviin niin käy silleen? ja kun haluaisin ottaa ehkä tatuoinnin niin saattaisiko siitä olla jotain vaarallista tai muuten vaan haittaa ihollenin kun se on niin herkkä?kiitos!
mikä ihoa vaivaa?
jaazee
4
926
Vastaukset
- jotain sinne päin
Enpä muista vaivan lääketieteellistä nimeä mutta esim lääkärissä voidaan tehdä "herkkäihoisuustesti" vaikkapa kynällä "raapaisemalla". Tatuoinnista en osaa sanoa, muuten vaiva on vaaraton.
- Nimetön
meikäläisellä. Olen 40 ja vaiva on pahentunut vaan iän myötä. En muista sen nimeä. Minä en kyllä voisi ajatella tatuointia kun iho on niin herkkä, mutta sinun kannattaa kysyä sellaisesta liikkeestä missä niitä tehdään, heillä on varmasti enemmän tietoa ja kokemusta.
- allerginen71
kantsii testata.
- noname
...sama vaiva ja tatuoinnin otin niskaan puol vuotta sitten eikä mitään ongelmia...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123159
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191632- 731543
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321535- 231501
- 281350
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111274Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341252