SYKE 152/156

Muuten vaan

Kumpi tulee? Syke 152 tai 156

Mitä mieltä olette?

5

674

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paikkansa noi

      uskomukset.ennen olisin voinut vannoa et sykkeistä voi aina sanoa kumpi tulee mut ei voi! itelläni resikoisen kanssa oli sykkeet 150 ja joskus korkeammatkin,ja tilastojen mukaan ios tyttö "pitänyt" tulla,mut poika tuli.omalla pikkusiskollani oli syke 128-136 eli ihan selvät pojan sykkeet ja tytöhän se siko on=)
      et ei noihin vio luottaa.nevuolassakin sano,et yhtä hyvin voi pyöritellä neulaa vatsan päältä ja sen mukaan päätellä kumpi tulee!

    • ole tosissasi

      kysymyksesi kanssa?

      • ?????

        Luuletko, että otan haudan vakavasti vastaukset?


    • Ettätallai

      tai sitten poika! Varmasti kuitenkin jompi kumpi, sen voin taata.

    • MauMauMau

      Samallakin vauvalla voi vaihdella syke paljon, esim. alkuraskaudessa voi olla jopa yli 170, loppua kohti 130. Yleensäkin syke laskee loppua kohti mennessä. Silti samallakin vauvalla syke voi vaihdella suurestikin riippuen siitä onko valveilla vai nukkuuko, esim. omalla vauvalla vaihtelee 130-150 näin loppuajasta. Ei siitä sykkeestä todellakaan voi sukupuolta sanoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      148
      11017
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5403
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      41
      4215
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2674
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      101
      1588
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1586
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      75
      1445
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe