ehkäisyväline

pöyristyttävää että erällä kioskilla kieltäydyttiin myymästä minulle humalatilaani vedoten kumisia varmuusvälineitä! järkyttävää miten hullua touhua. kai niitä kumeja saa nyt humalassakin ostaa! huh huh
21071
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin kyseinen myyjä on kyllä ollut TODELLA idiootti, ja käsittääkseni toiminut lainvastaisesti. Kas kun alkoholia ei saa myydä päihtyneelle, mutta varmuusvälineitä nimenomaan PITÄÄ myydä myös kännisille. Koska kännissä taitaa muuten ne suurimmat "vahingot" sattua....

Äänestä

..katsoi vaikka kokemuksestaan, että olet aivan vaaraton humalatilastasi johtuen ja jätti sen takia myymättä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jormy kirjoitti:

pöyristyttävää että erällä kioskilla kieltäydyttiin myymästä minulle humalatilaani vedoten kumisia varmuusvälineitä! järkyttävää miten hullua touhua. kai niitä kumeja saa nyt humalassakin ostaa! huh huh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu