menossa bingoon? Minä menen, sillä hoksasin, että tämän kesän bingoreissu on vielä tekemättä. Uusi miesystäväni ei ole koskaan ollut ja lupasi tulla katsomaan touhua. Vanhanajan bingossa on oma tunnelmansa. Näin kesällä ikähaitari on laaja, kun lapsenlapset tulevat isovanhempiensa kanssa. Saa nähdä saanko kertaakaan huutaa "pinko".
Kuka on huomenna
6
514
Vastaukset
- Atolfia
käynyt pingossa.
Isäni kävi tiuhaan tahtiin ja toi äitipuolelleni kahvikuponkeja ja muita ostokuponkeja. Muistaakseni äitipuoleni ei oikein tykännyt noista tuomisista. Siitä on jo parikymmentä vuotta ja isänikin on päässyt noihin tuonelan pingosaleihin.
En muutenkaan harrasta mitään muita rahapelejä kuin lottoa silloin tällöin huonolla menestyksellä.
Lykkyä tykö sinulle 1943 noihin pingomittelöihin.- Aikuinen nainen
En ole minäkään käynyt koskaan bingossa, enkä ole ajatellut mennäkään. Joskus lottosin, mutta saan nykyisin varman voiton kerran vuodessa, kun laitan lottorahan omaan säästöpossuuni.
- meikä ukki
Olen sen verran kylmälle allerginen, että jätän tänäkesänä väliin kun eioo rantasaunaa.
Nuorempana olin avantouimari. Avantouimarien kopissa oli kerran sisällä 10 raatia pakkasta.
Hakkasin jäähän uintiavannon ja kävin uimassa yövuoron jälkeen.
Hölkkäsin siitä kämpille koisaamaan. Nyt sit nuha vaivaa jo kesälläkin.- 1943
ja näytettyä seuralaiselleni, mitä bingo on. Voittoa ei tullut, mutta hauskaa seuraa oli- ja jännitystä. Väliajalla juotiin kahvit. Seuralaiseni ei syttynyt tähän peliin, muttei pitänyt reissua turhana.
- bango bongo
En ole koskaan käynyt bingossa. Nyt tuo joutais, eläkkeellä
- *Kukkahame*
Olen kerran ollut laivalla bingossa ja voitin 2 hengen Tallinnan risteilyn, ikkunallisessa hytissä.
Vaikka voitin silloin ei kipinä ole roihahtanut, muuta kertaa en sillä pelillä ole onneani kokeillut, mukavahan joskus olisikin poiketa bingohalliin kaupunkireissulla.
Mitähän jos vaikka seuraavalla kerralla tulisi pitempi reissu voittona, ei kai niin hyvää tuuria kuitenkaan voi olla, enkä tiedä minkälaisia palkintoja noissa halleissa lie.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867