vanhemmat saa juopotella ja lapset pyöriä jaloissa viikosta viikkoon..huostaanotto olisi todella paikoillaan.
eipä toteudu lapsen paras
6
1443
Vastaukset
- : (
Jos asiasta faktaa tietoa tee itse ilmoitus lastensuojeluun, silloin toimit lasten parhaaksi! Ilmoituksen voi tehdä myös nimettömänä.
- täällä
huokailet. Tee lastensuojeluilmoitus, niin alkaa tapahtua. Jos ei ensimmäisestä, niin voi tehdä toisen ja kolmannen. Ja itseasiassa, jokaisen aikuisen joka näkee lasten laiminlyöntiä, on tehtävä ilmoitus. Ja jos pokka ei riitä tehdä lastensuojeluilmoitusta nimellisena, myös nimettömänä sen voi tehdä.
- Raaka Arska
Suksippa sinä kukkahattutäti hevon v...uun.
Meillä alkoholi ja lasten hoito on saatu hienosti sovitettua yhteen. - naapuristossa asuu perhe
josta useita ilmoituksia tehty,ainut mitä sossutätit tuumaa et hss...ovat käyneet paikalla ja siihen tilanne on jäänytkin
- kokemustaon
Täällä saa tehdä ilmoituksia useita ja vaikka on faktaa tietoo ja tilanne jo tosi paha, ei sossu paljon ota kantaa, jotain hyysäävät vain.Kyllä monessa tapauksessa olisi lapsen etu päästä vaikka tilapäisesti pois kotoo. Ymmärrän kyllä että vanhemmat ottavat vaikka ruuankaa viiniä tai saunaoluet, mutta että ryypätään jokapäivä ja veetää ihan räkäkännit..
- oo aikaa
ja resusseja ottaa asioita hoitoo,vastahan hehkutettiin lehdessäkin,että sijoitettuja oli vain 10 perhettä..ja muka ei tarvetta muille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637