himot ne on siivoajillakin. tämä tapaus oli mun vaki pano aina tiettynä viikon päivänä tietyssä talo yhtiön saunassa. akkaa ei yhtään haitannut oma miehensä kotona odottamassa.
siivoajaa
5
12215
Vastaukset
- IT-nerd
Töissä käy normaalin työajan ulkopuolella punapää siivooja ja kerran satuin samaan aikaa hänen kanssaan käymään työpaikalle.
Hän tuli tyhjentämään huoneestani roskiksen, kulkiessaan ohi, tunsin hänen tuoksunsa...- paskainen siistijä
haisi varmaan paskalle
- yökkö
paskainen siistijä kirjoitti:
haisi varmaan paskalle
Veikkaanpa että paskainen on tämä talkkari, tonkinut ties mitä viemäreitä.Ja tunnetusti, eihän äijät pese käsiään.
- itse siivooja
yökkö kirjoitti:
Veikkaanpa että paskainen on tämä talkkari, tonkinut ties mitä viemäreitä.Ja tunnetusti, eihän äijät pese käsiään.
En oo työssäni haksahtanu mihkään työpaikka kuherteluun vaik olen kaunis ja kysytty sekä nuori. Mut kyllä miehet ahkerasti flirttailee ja ehkä vähän takaspäinkin mut siihen kuksimiseen en ryhtyis.
Joillekki sellanen seikkailu sopii mut ei mulle kiitos. Niin ja en haise pahalle!:)) - IT-nerd
itse siivooja kirjoitti:
En oo työssäni haksahtanu mihkään työpaikka kuherteluun vaik olen kaunis ja kysytty sekä nuori. Mut kyllä miehet ahkerasti flirttailee ja ehkä vähän takaspäinkin mut siihen kuksimiseen en ryhtyis.
Joillekki sellanen seikkailu sopii mut ei mulle kiitos. Niin ja en haise pahalle!:))Monet täällä kirjoittavat haaveistaan ja haaveilu siivoajasta liittyy melkein aina työasuun ja aikaan jolloin työ suoritetaan, silloin työpaikalla ei yleensä ole ketään ja toisaalta, onhan se naisvaltainen ala. Yhtä hyvin voisimme haaveilla jäätelökioskin myyjättärestä joka pienessä topissaan palvelee asiakkaita hymyn kera.
Hauskaa kesää kaikille siivoajille (nyk. siistijöille) ja pitäkäähän pöytä ja huone puhtaana kesälläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1301875Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001619- 791470
- 771446
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150- 631021
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois671010- 22997