miksei civic farmaria?

honda on hyvä merkki, mutta haluaisin farmarin. accordiin ei rahat riitä, miksei civicistä ole farmaria tarjolla? ihmeellinen filosofia autonvalmistajilla nykyään kun kuvittelevat tila-auton voivan korvvaavan farmarin. rumemman näköisiä ovat eikä kontiltaan niin tilaviakaan.
3545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oisko ollut 98-99 kun civicistä sai aerodeck-mallia??

Äänestä
  • Olihan niitä vähänaikaa, ja ilmeisesti kauppa kävi niin huonosti että eivät enään tee farkkua, samaten uudesta corollasta ei tullut farkkua. Ns. tilaautosta saadaan parempi hinta ja isompi voitto.

    Äänestä

Farmari ei vaan mitenkään sovi Hondan urheilulliseen imagoon. Accordistakin on 'tourer' ja siinä on yritetty muotoilulla hämätä peräpään massiivisuutta. Sivuikkunatkin ovat kuin viirut takapäässä ja kaikki muutkin linjat tulevat yhteen perässä. Katto laskee perää kohti varsin loivasti, mutta ikkunan yläreuna sitäkin jyrkemmin. Sama kavennusilmiö näkyy muuten, kun vertaatte nykyisen ja edellisen mallin Passatin ikkunoita keskenään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


primus kirjoitti:

honda on hyvä merkki, mutta haluaisin farmarin. accordiin ei rahat riitä, miksei civicistä ole farmaria tarjolla? ihmeellinen filosofia autonvalmistajilla nykyään kun kuvittelevat tila-auton voivan korvvaavan farmarin. rumemman näköisiä ovat eikä kontiltaan niin tilaviakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu