Melko uusi Kokemäki-palsta osoittaa selvästi, ettei kaupungissa ei ole yhtään isoa ongelmaa.
Koska kaikilla menee hyvin ja seutukunnalla vallitsee rauha, ei julkisen keskustelun palstaa tarvita.
Seksi, haiseminen, ikivanhat rikokset ...
Ettei sitten ketään kiinnosta esim. sekään, että Kokemäen menot ovat suuremmat kuin tulot.
Kun kohta melkein kaikilla menee nykyistä huonommin, puhutaanko silloin vielä enemmän seksistä?
Kokemäellä kaikki hyvin
3
704
Vastaukset
- Vinttikoira
Sanoisin, että on vahvasti liioiteltua väittää, ettei ketään kiinnosta apukoulutasolla oleva varainhoito.
Mutta jos kirjoitat faktaa kunnanjohdon invaliditeetista asioiden ymmärtämiseen ja hoitamiseen, täällä syytetään negatiivisesta asenteesta. Ole siinä sitten asiallinen...- kovin vähän kylläkin
Kyllä täällä Kokemäen taloudestakin on puhuttu. Tälläisiä nämä pikkukaupungit on, ei ole asiaa ja sitte sitä keksitään vaikka mistä. Tosin täällä on muutamia typeryksiä,jotka häiritsee sitä vähäistäkin keskustelua tyhmillä tai asiattomilla kommenteillaan.Ei näytä muillakaan pikkukaupungeilla juttua olevan.
- palomies ensi hätään
kovin vähän kylläkin kirjoitti:
Kyllä täällä Kokemäen taloudestakin on puhuttu. Tälläisiä nämä pikkukaupungit on, ei ole asiaa ja sitte sitä keksitään vaikka mistä. Tosin täällä on muutamia typeryksiä,jotka häiritsee sitä vähäistäkin keskustelua tyhmillä tai asiattomilla kommenteillaan.Ei näytä muillakaan pikkukaupungeilla juttua olevan.
Eli: maassa on rauha syvin, kaikilla on asiat hyvin. MOT
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648