M-B W 124

Minulla on M-B 124 D m-87.
Tietääkö kukaan mikä on vialla kun apukuljettajan puolelta ei tule
viileätä ilmaa. Miten säätö pitäisi toimia tai mitä pitäisi korjata tai tarkistaa. Kiitos asiallisista vastauksista.
2577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Niin sitten on siitä lämmönsäätimien takana oleva piirilevy. Joku liitoksista on murtunut todennäköisesti lämmönsäädinrullaa, kun käyttää niin se murtaa aikanaan vastaavan liitoksen. Suurennuslasillä kun käy liitokset läpi ja juottaa murtuneen. Mersuforumilta löytyy hakusanallla piirilevy, ohjeita miten purkaa se piirilevy esiin. Helppo homma, mutta katso ensin ed. kirjoittajan vinkit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pende kirjoitti:

Minulla on M-B 124 D m-87.
Tietääkö kukaan mikä on vialla kun apukuljettajan puolelta ei tule
viileätä ilmaa. Miten säätö pitäisi toimia tai mitä pitäisi korjata tai tarkistaa. Kiitos asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu