Vesikiertoinen pellettitakka

Nyt näyttäisi löytyvän uusi 13 kW tehoon yltävä vesikiertoinen pellettitakka kaikkien muiden lämmitysmuotojen jatkeeksi. Noita suurempia vastaavia kyllä joitakin on ollut esillä, mutta sopivatko ne oikein olohuoneisiin ja pieniin toihin.

http://www.kardonar.com
21635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mielenkiintoisia noi vesikiertoiset pellettitakat.

mistäköhän löytyisi vesikiertoisia ns. tavallisia takkoja? minä ajattelin josko yhdittäisi vesikierron tavalliseen takkaleivinuuniin ja käyttäisi sitä vaikka talvella käyttöveden lisälämmitykseen sähkön sijasta

Äänestä
  • Aloitin rakentamaan juuri uutta eläketaloani ja sattumalta löysin saksalaisen mallin jossa on uuni ja hella, sekä lisänä vesikierto "keskuslämmitys". Laitan tällaisen kun noita puita löytyy omasta takamatsästä ja aikaa rittää. Ajattelin ensin vesikiertoista täkkaa, mutta tämä tuntuu monikäyttöisemmätä. Löysin tuolta

    http://www.takkatohtori.fi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusajattelija kirjoitti:

Nyt näyttäisi löytyvän uusi 13 kW tehoon yltävä vesikiertoinen pellettitakka kaikkien muiden lämmitysmuotojen jatkeeksi. Noita suurempia vastaavia kyllä joitakin on ollut esillä, mutta sopivatko ne oikein olohuoneisiin ja pieniin toihin.

http://www.kardonar.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu