Voiko sille tehdä mitään itse kun joka kerta kun olen käyttänyt videolaitteen ja katsonut siitä jonkun filmin, niin sen jälkeen kun taas siirryn digikanaville niin ihan jokainen kanava pätkii. Kuva menee sirpaleiksi ja/tai sitten ei kuulu mitä ohjelmassa sanotaan koska äänikin pätkii, mutta kun sammutan digiboxin ja telkkarin ja kytken uudestaan päälle niin silloin toimii taas virheettömästi.
Onko kenellä samanlainen ongelma ja miten sen saa korjattua. Kuulun kaapeliverkkoon.
Kiitän etukäteen avusta:)
Onko kenellä samanlainen ongelma ja miten sen saa korjattua. Kuulun kaapeliverkkoon.
Kiitän etukäteen avusta:)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tulee mieleen, että ongelma on johdoissa. Tarkista, että olet liittänyt laitteet järkevästi.
katso myös
http://www.digitv.fi
Olethan kytkenyt antennijohdon (kaapeli) seinästä digiboksiin, digiboksista videoihin ja videoista telkkariin? Jos et ole, kokeile ratkeaako ongelma tuolla tavalla.
Kiitos neuvoista!
en ole kytkenyt digiboxista yhtään johtoa videonauhuriin, vaan digiboxista menee virtajohto seinään ja antennijohto scartkaapeli boxista telkkariin ja sen tein käyttöohjeen mukaan.
Voin vielä lisätä että minulla on Medion merkkinen boxi.