Onko aivan normaalia, että LCD television (uudehko Samsung LE32R77) kontrastin/kirkkauden taso vaihtuu, kun kuva vaihtuu (eli ohjelmassa on leikkaus kohtauksesta toiseen)? Asian huomaa etenkin, kun kohtaus on sävyltään tumma tai muuten vaan vähäkontrastinen.
Samsung LCD kontrasti
3
1872
Vastaukset
- Töllömies
tarkoita sitä, että kirkkaus on aina kuvan mukaan paras mahdollinen eli ts. se muuttuu kohtausten mukaan.
Valitse asetuksista vakio kontrasti niin ei muutu enää.- Toisinsanoen
Se suuri kontrastinumero siinä television sivupaneelissa on aivan yhdentekevä luku josta ei kannata maksaa pennin hyrrää.
- Töllömies
Toisinsanoen kirjoitti:
Se suuri kontrastinumero siinä television sivupaneelissa on aivan yhdentekevä luku josta ei kannata maksaa pennin hyrrää.
silloin kun on mahdollista olla suuri kontrasti niin telkusta löytyy "tehoa" sitä antamaan ts. musta ja valkoinen on mustaa ja valoista eikä ole kuin harmaa kangas olisi tv:n päällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792698- 1642519
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182207Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2061439Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073