Vävyni tuli kotiin Brasseista. Jätkä oli voiittanut MM-pronssia yli sata5kilosissa Ju-Jutsussa!
Ilolla keitän kahvit ja teen oikein voileipäkakut ja ison mansikkakakun , huomiseksi.
Hauska kokoontua taas kaikki yhteen=D
, Tosi YLPEÄ ANOPPI!
13
1100
Vastaukset
Onnea vaan anopillekin, ja pojalle tietysti.
- namisuku
Kyllä minua on siunattu kilteillä, työläillä, osaavilla ja urheulullisilla vävyillä.
Ilmankos tytöt(vaimonsa) ovat aina niin iloisia ja auttavaisia. (ihan itkettää)
kyllä saivat tyttäreni tosikivat miehet, vaikka ovatkin koko poppoo yltä päältä tatskoissa, Naurua.
- ensin kunnon
matto, sellainen tatami, ettei vain satu pahasti jos riemuissaan alkaa Sinua viskellä. Se vaara on, kun oikein kahvit kunnon sörsseleillä laittelet.
Onneksi olkoon!- namisuku
mummi pistää kyl pojan aisoihin, jos rupeaa venkuloimaan. Nousee se minunkin jalka, ja kun viel saa tasotusta, niin mummi on niskan päällä.
ps (meil on tatami yhes huonees) - enkelitrio
namisuku kirjoitti:
mummi pistää kyl pojan aisoihin, jos rupeaa venkuloimaan. Nousee se minunkin jalka, ja kun viel saa tasotusta, niin mummi on niskan päällä.
ps (meil on tatami yhes huonees)ojentaa,
eikä iloa lahjoittaa.
niitä voi vain toivoa ja toivottaa !
Herkkuhetkiä ja onnea ! T.Enkelit - namisuku
enkelitrio kirjoitti:
ojentaa,
eikä iloa lahjoittaa.
niitä voi vain toivoa ja toivottaa !
Herkkuhetkiä ja onnea ! T.EnkelitEnkelitriolle:)
- hildurvonhopsis
Hienoa, että olet saanut ihania tyttäriä, joilla sitten sait mieleisiäsi vävyjä. Onnea koko porukalle. Tulit sitten jo sieltä lomaltakin - oliko kivaa?
Minulla on kaksi ihanaa omatekoista poikaa ja heillä sain kaksi suloista tyttöä, miniän ja tulevan miniän (kihlattu jo). Ihania ovat kaikki minunkin nuoreni.
Ehkäpä saan vielä niitä pieniä ihania poikia ja tyttöjä tänne "tulevan mummon" iloksi. Tiedossa ei vielä ole niitä pikkuihmisiä, mutta ainahan saa haaveilla mummoudestakin.- namisuku
kyllä saa äiti aina "jännittää" jäkikasvun valintoja kumppaniensa suhteen heh, kun äitihän niitä ei valita voi(valitettavasti, heh) Minua onnisti ja varmasti sinuakin=D Niitä pikkutaaperoita odotellessasi, voi vain haaveilla.
Lomani oli tod lyhyt, kun on niin paljon kirjoitushommia. En viitsinyt ottaa läpykkää mökille:)
Kauniita ja Onnellisia päiviä Sinulle=: - hildurvonhopsis
namisuku kirjoitti:
kyllä saa äiti aina "jännittää" jäkikasvun valintoja kumppaniensa suhteen heh, kun äitihän niitä ei valita voi(valitettavasti, heh) Minua onnisti ja varmasti sinuakin=D Niitä pikkutaaperoita odotellessasi, voi vain haaveilla.
Lomani oli tod lyhyt, kun on niin paljon kirjoitushommia. En viitsinyt ottaa läpykkää mökille:)
Kauniita ja Onnellisia päiviä Sinulle=:Onnellisia ja iloisia päiviä koko poppoolle. Hyvin valitsivat aikuiset lapseni kumppaninsa.
Mikäs sen mukavampaa, kun lapset ovat aikuisia ja ovat onnistuneet ammatinvalinnassa ja samoin heidän kumppaninsa - sinne pääsivät minne halusivat. Omat valintansa he tekevät ja saavatkin tehdä.
- Yksinkertaisuus
Oletko tyhmä ?
Tarjoat avaimet henkilöllisyytesi selvittämiseen!- namisuku
kahville(ihan punastun) Olenko jo niin suosittu, että oikein henkilöllisyyttäni joku lähtisi selvittelemään.
Jos ja kun tulet, pirauta ensin. Tulen avaamaan portin, dobberini voivat olla vähän liian "leikkisiä"
olla ylpeä. Onneksi olkoon teille kaikille!!!
- namisuku
Satumaalle:)
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens362931Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1282696- 1782552
EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt1882252Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1251720Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille
Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast4581159- 85939
- 45817
Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti
Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll156812Kievarin pöydät
Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul15772