olemme menossa hotelli rigaan joka on vanhassa kaupungissa.onko tietoa,minkälainen hotelli se on laadultaan?
minkälainen hotel riga
11
1980
Vastaukset
- punk88
muuten näyttäisi olevan ok. sijainti hyvä
mutta kuuman veden saannissa ongelmia
- rigasta
juuri 4 päivää Hotel Rigassa viettäneenä en antaisi hotellille ****:aa. Huoneemme oli remontoimaton ja näytti olevan jostain 1950 -luvulta. Hotellin tuloaula ja aulabaari sen sijaan näyttivät olevan rempattu muutamia vuosia sitten.
aamupala oli ihan kohtuullinen- vierailija
Olimme myös Rigassa 4 vrk, ei todellakaan huoneemme vastannut neljän tähden hotellin vaa-
timuksia, huone oli myös remonttia kaipaava, lattia erittäin kulunutta perkettia, kalustus
matkustajakotitasoa, askeettinen vain kirjoituspöytä, jonka täyti tv, yksi (1) puinen
tuoli, yöpöydät ja sängyt. Tunsin tulleeni jymäy-
tetyksi, odotin sentään jotain tasoa, hintaa kun
oli kyllä. Huone sijaitsi 3. kerroksessa, ehkä
muissa kerroksissa oli tehty remontia.
Vastaanoton virkailija nainen oli hyvin tympeä,
aamiainen menetteli, muttei Suomen tasoa.
En voi suositella, vaikka sijainti olikin hyvä
keskellä kaupunkia.
- visitor
Vietimme juuri kolme yötä hotellissa. Hotellin sijainti on erinomainen. Muuta positiivista hotellista on vaikea sanoakaan. Hotels.comin kautta varattu huoneemme (superior?), erityisesti kylpyhuone, olisi kipeästi kaivannut täydellistä remonttia. Suihkusta hädin tuskin tuli vettä ja kalusteet olivat pahasti pinttyneitä. Hotellin yleisilme oli kokonaisuudessaan kulahtanut ja vesiputket rämisivät. Hotelli Riga ei missään tapauksessa vastannut odotuksiamme etenkään, kun hotelli ilmoitettiin neljän tähden hotelliksi! Emme suosittelisi hotellia kenellekään.
- Toisinaan täällä
Hyvä kun en sitten varannut Rigaa.
- rapi51
aika masentavaa oli lukea viimeisin kommentti ko. hotellista.tänään menossa sinne,eikö kellään olisi edes jotain positiivista kommenttia hotelli rigasta!
- hiputti
Oltiin tällä viikolla kaksi päivää kyseisessä hotellissa ja olimme erittäin tyytyväisiä. Meille annettiin samaan hintaan junior sviitti (olimme varanneet kahden hengen huoneen)! Sviitti oli oikein siisti ja remontoitu, olohuoneesta ja makuuhuoneesta oli parvekkeet Oopperatalon puistoon. Palvelu oli oikein ystävällistä ja hotelli muutenkin siisti, käytävistä tulee kylläkin hieman mieleen Hohto-elokuva... Hotellihan on vanha, joten turha odottaakaan mitään kiiltäviä huonekaluja ja lasiseiniä. Hinta-laatu-suhde oli erinomainen!
Muutenkin reissu oli erittäin positiivinen kokemus! Suosittelen ehdottomasti iltariennoksi poikkeamista Hotelli Reval Latvijan skybarissa. Sieltä näkee koko kaupungin ja drinkit ovat loistavia!
Ja käyttäkää ihmeessä bussi nro 22:sta kun kuljette lentokentältä/le. Maksaa tosiaan vain sen 0,3 latia per hlö, kun taksi on jotain 7-> latia. Bussissa näkyy näytöllä seuraavat pysäkit, joten poisjääminen on helppoa. Lisäksi takaisin tullessa bussin päättäri on lentoaseman lähtöterminaalin oven edessä! Bussiin voi mennä sisään kaikista ovista ja rahastaja käy keräämässä maksun.- kateellinen
No teillähän kävi tuuri, me olimme siellä
11 - 14.8.2007 ja huoneemme oli ala-arvoinen
kun odotimme neljän tähden tasoa se oli todella kaukana siitä. Näkymä oli pihalle kattoja vain.
Huone kulunut varmaan viimeinen remontti oli tehty 80-luvulla tai aikaisemmin. Kalustus ankea,
vain välttämätön, sillä hinnalla ja tähti määrällä pitäisi saada jo viihtyisämpää.
Kylppäri samaa 80-lukua tosin wc-pytty oli mielenkiintoinen malli ihmeellisine tasoineen.
- rapi51
rapi51 oli sitten viime viikolla kolme yötä hotelli rigassa ja kokemus olikin erittäin positiivinen.hotellin sijainti aivan loistava,huoneet tosin kuluneet,mutta emmehän me siellä hotellissa lomaamme viettäneet,yömme vain nukuimme.ystävällinen palvelu,runsas keskitasoinen aamiainen,edullinen hinta,vesi tuli ja meni,lämminkin.ainut puute oli ilmastointilaite,sillä ilmat olivat tosi helteiset,mutta eipä niitä ilmastoituja hotelleja siellä varmaan kovin paljon löydykään.suosittelemme ehdottomasti hotellia,hinta-laatusuhde hyvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867