minkälainen hotel riga

rapi51

olemme menossa hotelli rigaan joka on vanhassa kaupungissa.onko tietoa,minkälainen hotelli se on laadultaan?

11

2064

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • punk88

        muuten näyttäisi olevan ok. sijainti hyvä
        mutta kuuman veden saannissa ongelmia


    • rigasta

      juuri 4 päivää Hotel Rigassa viettäneenä en antaisi hotellille ****:aa. Huoneemme oli remontoimaton ja näytti olevan jostain 1950 -luvulta. Hotellin tuloaula ja aulabaari sen sijaan näyttivät olevan rempattu muutamia vuosia sitten.

      aamupala oli ihan kohtuullinen

      • vierailija

        Olimme myös Rigassa 4 vrk, ei todellakaan huoneemme vastannut neljän tähden hotellin vaa-
        timuksia, huone oli myös remonttia kaipaava, lattia erittäin kulunutta perkettia, kalustus
        matkustajakotitasoa, askeettinen vain kirjoituspöytä, jonka täyti tv, yksi (1) puinen
        tuoli, yöpöydät ja sängyt. Tunsin tulleeni jymäy-
        tetyksi, odotin sentään jotain tasoa, hintaa kun
        oli kyllä. Huone sijaitsi 3. kerroksessa, ehkä
        muissa kerroksissa oli tehty remontia.
        Vastaanoton virkailija nainen oli hyvin tympeä,
        aamiainen menetteli, muttei Suomen tasoa.
        En voi suositella, vaikka sijainti olikin hyvä
        keskellä kaupunkia.


    • visitor

      Vietimme juuri kolme yötä hotellissa. Hotellin sijainti on erinomainen. Muuta positiivista hotellista on vaikea sanoakaan. Hotels.comin kautta varattu huoneemme (superior?), erityisesti kylpyhuone, olisi kipeästi kaivannut täydellistä remonttia. Suihkusta hädin tuskin tuli vettä ja kalusteet olivat pahasti pinttyneitä. Hotellin yleisilme oli kokonaisuudessaan kulahtanut ja vesiputket rämisivät. Hotelli Riga ei missään tapauksessa vastannut odotuksiamme etenkään, kun hotelli ilmoitettiin neljän tähden hotelliksi! Emme suosittelisi hotellia kenellekään.

      • Toisinaan täällä

        Hyvä kun en sitten varannut Rigaa.


    • rapi51

      aika masentavaa oli lukea viimeisin kommentti ko. hotellista.tänään menossa sinne,eikö kellään olisi edes jotain positiivista kommenttia hotelli rigasta!

    • hiputti

      Oltiin tällä viikolla kaksi päivää kyseisessä hotellissa ja olimme erittäin tyytyväisiä. Meille annettiin samaan hintaan junior sviitti (olimme varanneet kahden hengen huoneen)! Sviitti oli oikein siisti ja remontoitu, olohuoneesta ja makuuhuoneesta oli parvekkeet Oopperatalon puistoon. Palvelu oli oikein ystävällistä ja hotelli muutenkin siisti, käytävistä tulee kylläkin hieman mieleen Hohto-elokuva... Hotellihan on vanha, joten turha odottaakaan mitään kiiltäviä huonekaluja ja lasiseiniä. Hinta-laatu-suhde oli erinomainen!

      Muutenkin reissu oli erittäin positiivinen kokemus! Suosittelen ehdottomasti iltariennoksi poikkeamista Hotelli Reval Latvijan skybarissa. Sieltä näkee koko kaupungin ja drinkit ovat loistavia!

      Ja käyttäkää ihmeessä bussi nro 22:sta kun kuljette lentokentältä/le. Maksaa tosiaan vain sen 0,3 latia per hlö, kun taksi on jotain 7-> latia. Bussissa näkyy näytöllä seuraavat pysäkit, joten poisjääminen on helppoa. Lisäksi takaisin tullessa bussin päättäri on lentoaseman lähtöterminaalin oven edessä! Bussiin voi mennä sisään kaikista ovista ja rahastaja käy keräämässä maksun.

      • kateellinen

        No teillähän kävi tuuri, me olimme siellä
        11 - 14.8.2007 ja huoneemme oli ala-arvoinen
        kun odotimme neljän tähden tasoa se oli todella kaukana siitä. Näkymä oli pihalle kattoja vain.
        Huone kulunut varmaan viimeinen remontti oli tehty 80-luvulla tai aikaisemmin. Kalustus ankea,
        vain välttämätön, sillä hinnalla ja tähti määrällä pitäisi saada jo viihtyisämpää.
        Kylppäri samaa 80-lukua tosin wc-pytty oli mielenkiintoinen malli ihmeellisine tasoineen.


    • rapi51

      rapi51 oli sitten viime viikolla kolme yötä hotelli rigassa ja kokemus olikin erittäin positiivinen.hotellin sijainti aivan loistava,huoneet tosin kuluneet,mutta emmehän me siellä hotellissa lomaamme viettäneet,yömme vain nukuimme.ystävällinen palvelu,runsas keskitasoinen aamiainen,edullinen hinta,vesi tuli ja meni,lämminkin.ainut puute oli ilmastointilaite,sillä ilmat olivat tosi helteiset,mutta eipä niitä ilmastoituja hotelleja siellä varmaan kovin paljon löydykään.suosittelemme ehdottomasti hotellia,hinta-laatusuhde hyvä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      188
      4790
    2. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      30
      3670
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      39
      2572
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      157
      2247
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      49
      1548
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1308
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1151
    8. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1142
    9. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      39
      1083
    10. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1011
    Aihe