Olen tässä parin päivän päästä suuntaamassa matkani kohti milanoa ja reissun tarkoituksena oisi tutustua nähtävyyksiin ja shoppailla. Valitettavasti en viivy milanossa kuin 4 päivää, joten en ehdi tutustumaan kunnolla kaupunkiin. Sen vuoksi ajattelinkin kysellä että, jos jollain olisi antaa hyviä shoppailuvinkkejä..esim. missä on halpoja laukku-ja kenkäkauppoja..vaatekauppoja ja onko milanossa jotain paikkaa, josta voisi ostaa piraatti laukkuja jne.?? Ei menisi sitten niin kauan aikaa niiden kauppojen etsimisessä..ja olisiko jotain nähtävyyksiä, joissa kannattaisi ehdottomasti käydä?
Kiitos paljon jo etukäteen sille joka vaivautuu minulle vastaamaan! :)
shoppailuvinkkejä!!?
soleya
3
1347
Vastaukset 3
- varo ja varo
niiden pirattituotteiden kanssa. Tässähän pari viikkoa sitten suomalais pariskunta sai 1000 euron sakon pirattikellon ostamisesta.
- salettiale
Milanossa on 7-10 alennusmyyntikausi? Tossa on jotain tarinaa niistä:
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187849-i143-k1251314-Milano_Sales-Milan_Lombardy.html - milanella
on Milanon kaupallinen pääkatu.
Jos on paljon rahaa niin sitten Via Montenapoleone, siellä on luksusputiikkeja, Armania, Ricciä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41109
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r161982Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216783- 62679
- 59676
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131591Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47475
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 44460
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 30453
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438- 35432
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430