lähteä Inkoon satamasta tänne mökille isän upouudella Isolla Magnum BUSTERILLA, perässä tahtia lyö 200 hevosvoimainen Mercuru. Ihmiset katselivat kateellisena rannalla, kun ISO Buster lipui ohitse Mercuryn kumea kuiskaus mukanaan. RAKASTAN isän Isoa BUSRER moottorivenettä yltse kaiken, nyt ja aina.
Olipa
26
2234
Vastaukset
- pahanhajuista
omakehua.HYH,HYH.
Eikä tuo paketti niin kummoinen ole.
Tiedän muutaman paremmankin.- kateus kovastikkin
?? Minun isälläni nyt vaan on paljon rahaa ja rikkaus sekä köyhyys ovat jokaisen ihmisen oma valinta, isäni valitsi rikkauden. Sorry.
- rikkauden
kateus kovastikkin kirjoitti:
?? Minun isälläni nyt vaan on paljon rahaa ja rikkaus sekä köyhyys ovat jokaisen ihmisen oma valinta, isäni valitsi rikkauden. Sorry.
Niin paskan motin ainakin perään osti.. 250hv suzukilla tollanen maksalaatikko on vasta pikkuhousujen kastelija.
- jos moottori
rikkauden kirjoitti:
Niin paskan motin ainakin perään osti.. 250hv suzukilla tollanen maksalaatikko on vasta pikkuhousujen kastelija.
on mielestäsi liian pieni. Ko moottori valittiin ainoastaan siksi veneeseen, koska se oli helvetin kallis(huomattavasti kalliinpi kuin Suzuki250)sekä siksi, että Mercury on merien mersu.
Mikä moottori sinulla rahvas duunari on pikku soutuveneessäsi, onko kenties 83mallinen 4 hevosvoimainen Mariner? Idiootti. - pojalla
jos moottori kirjoitti:
on mielestäsi liian pieni. Ko moottori valittiin ainoastaan siksi veneeseen, koska se oli helvetin kallis(huomattavasti kalliinpi kuin Suzuki250)sekä siksi, että Mercury on merien mersu.
Mikä moottori sinulla rahvas duunari on pikku soutuveneessäsi, onko kenties 83mallinen 4 hevosvoimainen Mariner? Idiootti.vielä oppimista elämässä jonkin verran ainakin
kirjoituksestasi päätellen.Tunnen aikamonta
kyseisellä järjenjuoksulla varustettua pikkujuppia,joka turvautuu isin selän taakse turvaan.Entäpä,kun omien siipien pitäisi kantaa?
Turvalleen tulee Inkoon rantakiviin pilvistä että roikina käy. - sedällä
pojalla kirjoitti:
vielä oppimista elämässä jonkin verran ainakin
kirjoituksestasi päätellen.Tunnen aikamonta
kyseisellä järjenjuoksulla varustettua pikkujuppia,joka turvautuu isin selän taakse turvaan.Entäpä,kun omien siipien pitäisi kantaa?
Turvalleen tulee Inkoon rantakiviin pilvistä että roikina käy.paha mieli. Tunnusta tosiasia rahvas, sinä olet perseaukinen työmies, minä helvetin rikkaan isän poika. Mikset sinä muuten valinnut rikkautta, sehän on jokaisen oma valinta?
- näinköhän?
sedällä kirjoitti:
paha mieli. Tunnusta tosiasia rahvas, sinä olet perseaukinen työmies, minä helvetin rikkaan isän poika. Mikset sinä muuten valinnut rikkautta, sehän on jokaisen oma valinta?
Mikset muuten ole veneilemässä sillä "rikkaan isäsi kalliinnäköisellä busterilla"?
Taidatkin olla sitä spraymaaliporukkaa, joka pimeinä iltoina taiteilee järjenjuoksujaan junien ym.kohteiden seiniin ja juoksee sitten pakoon p...a housussa. Taidanpa lähteä tästä vesille ihan omalla veneellä. ps.jää sinä vaan nörtteilemään tietokoneesi kanssa! - veneilijä85
jos moottori kirjoitti:
on mielestäsi liian pieni. Ko moottori valittiin ainoastaan siksi veneeseen, koska se oli helvetin kallis(huomattavasti kalliinpi kuin Suzuki250)sekä siksi, että Mercury on merien mersu.
Mikä moottori sinulla rahvas duunari on pikku soutuveneessäsi, onko kenties 83mallinen 4 hevosvoimainen Mariner? Idiootti.ihan hyvä yritys maallikolta, mercury ja mariner ovat yksi ja sama asia! viisaana kusit omille tossuillesi..
toivottavasti merten mersusi pelaa!
veneilijä85 - pieni,
näinköhän? kirjoitti:
Mikset muuten ole veneilemässä sillä "rikkaan isäsi kalliinnäköisellä busterilla"?
Taidatkin olla sitä spraymaaliporukkaa, joka pimeinä iltoina taiteilee järjenjuoksujaan junien ym.kohteiden seiniin ja juoksee sitten pakoon p...a housussa. Taidanpa lähteä tästä vesille ihan omalla veneellä. ps.jää sinä vaan nörtteilemään tietokoneesi kanssa!kun täällä isän mökillä netti pelaa. Olet todella kateellinen häviäjä.
- varmaankin
veneilijä85 kirjoitti:
ihan hyvä yritys maallikolta, mercury ja mariner ovat yksi ja sama asia! viisaana kusit omille tossuillesi..
toivottavasti merten mersusi pelaa!
veneilijä85ihan ok, kunhan isi ostaa pojalle vielä veneen tölkin tilalle
- en ole,
pieni, kirjoitti:
kun täällä isän mökillä netti pelaa. Olet todella kateellinen häviäjä.
ja ennenkaikkea häviäjät ovat muualla kuin täällä,kysy vaikka siltä "rikkaalta" isältäsi.
Tulipahan käytyä hämmentämässä vettä ihan omalla veneellä. ps.pituus 8.70.
Jotenka revi siitä märkäkorva! - pikemminkin
jos moottori kirjoitti:
on mielestäsi liian pieni. Ko moottori valittiin ainoastaan siksi veneeseen, koska se oli helvetin kallis(huomattavasti kalliinpi kuin Suzuki250)sekä siksi, että Mercury on merien mersu.
Mikä moottori sinulla rahvas duunari on pikku soutuveneessäsi, onko kenties 83mallinen 4 hevosvoimainen Mariner? Idiootti.ja mustaa paskaa saa halvalla. Tosimies ajaa suzukilla. Omalla sellaisella. Ei isin eikä rahoitusyhtiön.
- tarvitsetkin
ainakin oheisten hengentuotteittesi perusteella.
Kylläpä nyt on rauhallinen olo,kun on sinunlaisiasi järjenjättiläisiä. Eläkepäivämme ovat turvatut. - jotta isäsi...
Muista olla kiltti poju jotta isukkisi lainaa venettää toistekkin. Älä ota mukaan kavereitasi, naikkosia eikä ainakaan viinaksia tai isukki voi suuttua eikä jätä sinulle mitään perinnöksi.
Tuhlaa vaikka rahansa ostamalla vieeelää isomman veneen ja matkustaa sillä ihan ulkomaille. - musta moottor...
Sen kuppeeseen on kuitennii kirjutettu jotta MERCURY.
Onko se Mercuru ruottia ku en ymmärrä mistä on kyse. - vastausta saat kisa ?
Kokeiletko montako vastausta saat tosikoilta ?
tässä yksi listan jatkoksi. - 30 jalkaa pitkä
"Mercuru." = Mercury
"kateellisena" = kateellisina
"BUSRER" = Buster
"yltse" =ylitse
Hyvä provo,mutta jatketaan hauskuutta.
Tosi rikkaalla miehellä ei voi olla noin yksinkertaista jälkeläistä.
Se (ISO Buster) menisi meidän veneemme sisään. Meidän veneessämme voi käydä suihkussa ja vaikka vessassakin, ei tarvitse hukkua sepalus auki. Meidän veneessämme voi harrastaa vaikka mitä kivaa aaltojen keinutellessa vienosti venettä.
Ehkäpä ne ihmiset katselivat kauhulla menoasi, jos vaikka ajoit kivikon keskellä, kun et osaa navigoida. Tai ehkä ne katseli tuntomerkkejäsi, jotta voivat ilmoittaa mahdollisen ruorijuopon merivartiostolle.
Meidän veneessämme on 300 hevosvoimainen Mercruiser, pelkkä moottori maksaa enemmän kuin teidän uunivuokanne moottoreineen päivineen.
Mistä ihmeestä kuvittelet että ihmiset ovat sinulle kateellisia? Korkeintaan säälivät.
Oletko sinä nyt meille kateellinen? Meidän veneemme on muuten rekisteröity 12 hengelle ja nukkumaan mahtuu 8 henkeä. Meidän veneemme myös kulkee aallokossa kauniisti, eikä tarvitse pernan pyörähtää jokaisen aallon harjalla.- kun ei aja selvinpäin
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/etusivu/2007/07/449948.jpg
onkohan noi kaverit tuumanneet että ihmiset katselee kateellisina heidän menoaan. - tosityhmät
kakarat.Työssäni joudun päivittäin tekemisiin
parempiosaisten(ainakin omasta mielestään) ja heidän jälkeläistensä kanssa.Useimmalla on ns. maalaisjärki täysin tuntematon käsite.Toimitaan aivan samalla tavoin,kuin itärajan takaa tulevat turistit. Ilmeisesti kummatkin luulevat voivansa toimia rahanvoimalla miten itse haluavat. Tosin poikkeus vahvistaa säännön,joukossa on joskus fiksujakin,ei monta. - ajattele,
enään 4 ja puoli vuotta niin osamaksut on maksettu.Isäni ostaa aina ja kaiken käteisellä siis KÄTEISELLÄ, tuo sanaha sulle on täysin vieras.
- helevata,
ajattele, kirjoitti:
enään 4 ja puoli vuotta niin osamaksut on maksettu.Isäni ostaa aina ja kaiken käteisellä siis KÄTEISELLÄ, tuo sanaha sulle on täysin vieras.
et edes sinä voi olla noin tyhmä. Nyt jo naurattaa.
- nauttia
ihmisten ihailusta siellä Inkoon satamassa omasta cruiseristani. Sinä taisit rentoutua vasta kun pääsit pois sieltä halveksivien katseiden alta.
Ettet vain kuitenkin RAKASTA isääsi .... hyi hyi sillä likaisella tavalla!- duunar1
nussii mutsiis kakkoseen kun tahtoo.
- taipumuksiako
duunar1 kirjoitti:
nussii mutsiis kakkoseen kun tahtoo.
siitä vaan kunhan ensin kaivaa ylös
- duunar1
taipumuksiako kirjoitti:
siitä vaan kunhan ensin kaivaa ylös
voin kyllä negrojakin duunaa mutta en nekroja eli kuolleita.
- elekeepä kehata
duunar1 kirjoitti:
voin kyllä negrojakin duunaa mutta en nekroja eli kuolleita.
rienata paskoo.Taetaa tuo helteenryökäle suaha
piänsisällyksen siplattammaan.Eepäs lämmetä liikoo,ihmetellää vua nuita rikkaehe kotkotuksija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858