Kertokaas hyviä sivustoja mistä aloittaa pokerin peluu, en ole koskaan ennemmin pelannut mutta intoa löytyy
Pokeria missä
7
484
Vastaukset
- jos muistan oikein.
yks topiikki lisää asiasta:
http://www.kurkopari.com/forum/index.php/topic,12.msg337.html#new
samanlaisia löytyy varmaan kaikkialta, kun vähän etsii.- Kukkopoker
Hei!
Paras paikka aloittaa pokerin pelaaminen on Everest Poker, koska paikka on pääasiassa suunnattu juuri aloittelijoille. Everest Poker järjestää viiden minuutin välein ilmaisia sit& go turnauksia ja erittäin pienen limitin käteispelejä!
Minimi rahansiirto rajaa ei ole. Vain käyttämäsi
talletus tavan omat rajoitukset (moneybookersilla 5$)
Avaa uusi pelitili Everest Pokerille ja tee vähintään 5$ talletus niin me lisäämme 5$ pelitilillesi! Avaa tili ositteesta http://www.cockpoker.net/specialoffers.htm ja seuraa sivuston ohjeita! - onko totta
`Tuolla siis luki että Titanilla alkais sit & go turnaukset jo 0,10 dollarin hintaisista? Pitääkö tosiaan paikkaansa? Ja onko kukaan käyttänyt sitä ilmaista 25 dollarin bonusta? Jos on niin kauan kesti että tuli tilille? Kiitos vastauksesta.
- hiosahfoh
Tossa topiikissa ei kukaan puhunut Carbonista mitään? Vaikka siellä foorumissa oli vaikka kuinka paljon. Mun mielestä ihme juttu, varsinknin ku niillä on nyt niin isot bonukset.
Vaikka Titanilla ja Absolutella onkin pieniä sittareita, niin ei se kaikkea ratkaise. Kai nyt aloittelijallakin voi olla enemmän massia, niin ei tarvii mikroista aloittaa. Silloin ainakin mun mielestä esimerkiksi just jotku tollaset isot bonukset ja pelaajien taso ratkaisee. - pikkulimiiteille
hiosahfoh kirjoitti:
Tossa topiikissa ei kukaan puhunut Carbonista mitään? Vaikka siellä foorumissa oli vaikka kuinka paljon. Mun mielestä ihme juttu, varsinknin ku niillä on nyt niin isot bonukset.
Vaikka Titanilla ja Absolutella onkin pieniä sittareita, niin ei se kaikkea ratkaise. Kai nyt aloittelijallakin voi olla enemmän massia, niin ei tarvii mikroista aloittaa. Silloin ainakin mun mielestä esimerkiksi just jotku tollaset isot bonukset ja pelaajien taso ratkaisee.En pidä carbonia erityisen hyvänä saittina. Ne bonuksetkin on tarkoitettu lähinnä isomman rahan pelaajille. Carbon on huono saitti pikkulimiittien pelaajille.
Parempia vaihtoehtoja on kymmeniä. Paffiakin pidän parempana kuin carbonia.
Suurin syy miksi carbon on suosiossa on tietenkin siinä, että Kurkopari on yhteistyössä heidän kanssa ja pystyy järjestämään turnauksia jne.
Isoissa limiiteissä nl50->nl1xx se voi ollakin kokeilunarvoinen, mutta pienemmissä ei kannata vaivautua. - hiosahfoh
pikkulimiiteille kirjoitti:
En pidä carbonia erityisen hyvänä saittina. Ne bonuksetkin on tarkoitettu lähinnä isomman rahan pelaajille. Carbon on huono saitti pikkulimiittien pelaajille.
Parempia vaihtoehtoja on kymmeniä. Paffiakin pidän parempana kuin carbonia.
Suurin syy miksi carbon on suosiossa on tietenkin siinä, että Kurkopari on yhteistyössä heidän kanssa ja pystyy järjestämään turnauksia jne.
Isoissa limiiteissä nl50->nl1xx se voi ollakin kokeilunarvoinen, mutta pienemmissä ei kannata vaivautua.Mutta mitä mä sanoin olikin just se, että tuolla puhuttiin vaan siitä missä on pienimmät pöydät (ja kai siihen liittyi myös se onko hyviä vai huonoja pelaajia liikenteessä). Ite sanoinkin, että ei se niin aina mene. Jos on vähän enemmän massia vaikka olis aloittelija, niin ei paljon motivoi pelata jossain 0,10 ja 0,50 dollarin sittareissa.
Itellä ainakin joitain tuttuja joilla on kiitettävästi rahaa, niin suhteessa siihen ei niitä saa aloittelijana mihinkään mikroihin pelaamaan. Ei siinä ole niille jännitystä. Siinä sitten tulee muut jutut esille. Siksi omasta mielestäni toi Carbon vois sopia joillekin paremmin. Mun mielestä. Mutta makuja tietysti riittää ja paikkoja. - ei kovin suuri
hiosahfoh kirjoitti:
Mutta mitä mä sanoin olikin just se, että tuolla puhuttiin vaan siitä missä on pienimmät pöydät (ja kai siihen liittyi myös se onko hyviä vai huonoja pelaajia liikenteessä). Ite sanoinkin, että ei se niin aina mene. Jos on vähän enemmän massia vaikka olis aloittelija, niin ei paljon motivoi pelata jossain 0,10 ja 0,50 dollarin sittareissa.
Itellä ainakin joitain tuttuja joilla on kiitettävästi rahaa, niin suhteessa siihen ei niitä saa aloittelijana mihinkään mikroihin pelaamaan. Ei siinä ole niille jännitystä. Siinä sitten tulee muut jutut esille. Siksi omasta mielestäni toi Carbon vois sopia joillekin paremmin. Mun mielestä. Mutta makuja tietysti riittää ja paikkoja.Vaikka omaisin rahaakin "yli omien tarpeiden", niin silloinkin menisin pelaamaan jonnekin muulle saitille kuin Carbonille. Ihan siitä syystä, että Carbonin verkossa pelaajien määrä on mielestäni kovin pieni ja silloin paremmat pelit löytyvät tietysti vekrosta jossa on paljon pelaajia.
Carbonilla taisi olla kyllä erikoisuutena turnaukset, joissa saa ns. tiputuspalkkion eli puolet palkintosummasta meneekin siihen että jos tiputtaa jonkun pelaajan niin saa puolet buy-inistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614283Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653487Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541817Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251707Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981443Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133950Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235863en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115852Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18849