Istuminen altistaa mahasyöpään?!?

Eikö nykyään uskalla enää istuakaan yhtään pidempään kun saa pelätä millon tulee mahasyöpä???
4727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kai nyt sentään voi ihan noinkaan olla, vaikka tiedä häntä! Kyllähän sitten istumatyöntekijöiden pitäisi sairastaa tilastollisesti enemmän syöpää kuin muiden.

Äänestä
  • olen minäkin. Siitäköhän minä sen lymfooman vatsaani sain???? Isäni kuoli mahasyöpään ja oli maanviljelijä, eipä pahemmin joutanut istuskelemaan elämänsä aikana. Mistä tuollainen väite on peräisin?

    Äänestä

...että eipähän altistu syöpään, joka tulee seistessä!

Äänestä

tulee, voisi aloittaja myös mainita tietolähteen... ( kts. ketju alempana... parempi liikaa tietoa kuin liian vähän).
Tietämättä onko ko. asia aloittajan mutu-tuntua vai tutkittua tietoa, en osaa kommentoida...
Jos tutkittua tietoa, niin haluaisin kyllä lukea enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi j****** kirjoitti:

Eikö nykyään uskalla enää istuakaan yhtään pidempään kun saa pelätä millon tulee mahasyöpä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu