Viikon jätkuneen räkimisen ja rykimisen jälkeen ei edelleen maita kunnolla ruoka, varsinkaan aamupala ja kylläinen olo hetkessä.
Muita oireita ei ole. Ei ummetusta eikä ripulia eikä varsinkaan kipuja.
Voikohan yskiminen ja räkä aiheuttaa vatsaongelmia/ruokahaluttomuutta?
Räkätauti ja ruokahaluttomuus
5
2053
Vastaukset
- )))):::
Sinulla on poskiontelotulehdus tai limakalvot turvoksissa .Heikottaako sua jaloista??Ulkona on niin märkää eli monen oireilu johtuu nyt siitä.Hoidahan ontelosi kuntoon.Käy lääkärissä tarkistuttamassa.Syötkö allergialääkkeitä??Ja itselläni poskiontelotulehdus vaivaa juuri tuolla tavoin.Maha on täysi koko ajan.Vaikka hullulta kuulostaakin ,kun poskionteloturvotus ohi ,mahakin paranee.Syö maitohappobakteereja.Niistäkin saat apua,mutta muista syödä niitä pitemmän ajan.Kyllä se siitä.
- räkääjä
Liman eritys on vaan erittäin suurta eikä minua kummemmin heikota.
Allergialääkkeitä en syö.
Viikko sitten oli kurkku yhden päivän aivan h-vetin kipeä ja pikkasen kuumetta kun vilustuin, mutta se kipu läksi pois ja tilalle valta limaneritys.
Tosiaan kumma tuo mahan täystunne :) - )))):::
räkääjä kirjoitti:
Liman eritys on vaan erittäin suurta eikä minua kummemmin heikota.
Allergialääkkeitä en syö.
Viikko sitten oli kurkku yhden päivän aivan h-vetin kipeä ja pikkasen kuumetta kun vilustuin, mutta se kipu läksi pois ja tilalle valta limaneritys.
Tosiaan kumma tuo mahan täystunne :)Itse ainakin saan nieleskellä koko ajan ja on tukkonen olo vaikka nenästä ei räkää tuleekaan.Limaa vain jostakin tulee kurkkuun.Kannattaa ehdottomasti käydä tarkistuttamassa ne ontelot.Saat sitten joko antibioottia tai ehkä jotain all.lääkettä kuivattamaan limakalvoja jos se onkin turvotusta.Siellä mahassakin on ne limakalvot surkeassa kunnossa.Alahan hoitamaan itsesi.Muista juoda paljon.Sekin helpottaa oloa.Kuulostaisi virus-lähtöiseltä.
- räkääjä
))))::: kirjoitti:
Itse ainakin saan nieleskellä koko ajan ja on tukkonen olo vaikka nenästä ei räkää tuleekaan.Limaa vain jostakin tulee kurkkuun.Kannattaa ehdottomasti käydä tarkistuttamassa ne ontelot.Saat sitten joko antibioottia tai ehkä jotain all.lääkettä kuivattamaan limakalvoja jos se onkin turvotusta.Siellä mahassakin on ne limakalvot surkeassa kunnossa.Alahan hoitamaan itsesi.Muista juoda paljon.Sekin helpottaa oloa.Kuulostaisi virus-lähtöiseltä.
Ei pahemmin valu, mutta paljon tulee räkää ja välillä saa kunnolla käydä niistämässä.
Joo, juoda täs on joutunut mehua ym. että saa ruoan paremmin alas. - Wexi
))))::: kirjoitti:
Itse ainakin saan nieleskellä koko ajan ja on tukkonen olo vaikka nenästä ei räkää tuleekaan.Limaa vain jostakin tulee kurkkuun.Kannattaa ehdottomasti käydä tarkistuttamassa ne ontelot.Saat sitten joko antibioottia tai ehkä jotain all.lääkettä kuivattamaan limakalvoja jos se onkin turvotusta.Siellä mahassakin on ne limakalvot surkeassa kunnossa.Alahan hoitamaan itsesi.Muista juoda paljon.Sekin helpottaa oloa.Kuulostaisi virus-lähtöiseltä.
minulla oli keuhkoputken tulehdus, se hoidettiin antibiotilla, lima eritys ei lakannut. kävin lääkärissä, antoi antihistamin Rino Ebastel, sanoi, ei tarvitse antibiottia kun lima on kirkasta eikä ole lämpöä. Kuurin jälkeen lima eriys jatkui, kävin lääkärissä, röntgenkuva näytti poskiontelon tulehdus, nyt antibiotti kuuri. Söin antibiootit, ei liman eritys ole loppunut joskin vähentynyt, pahinta on kun alkaa nukkumaan, lima valuu kurkkuun, tunt pari menee se rykimiseen sitten olenkin jo niin kuitti että nukahdan, lima on sitkeää, on vaikeaa saada se ulos, se roikkuu kuin vasikansorkat kurkussa. onko kellään neuvoja tautiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837