Onko jollain kyseistä navigaattoria, siihen saa kuulemma valvontakamerat näkymään kartalle mutta en tiedä miten osaisko joku auttaa?
Sony NV-U92T
JyKKemus
134970
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
HEI
Sony NV-U50/U70 laitteet vaativat erillisen POI-Warner(http://www.navigating.de/) ohjelman POI-tietojen viemiseksi laitteeseen. Tämän jälkeen POI-tiedot voi viedä laitteeseen .asc tiedostoina Drag-and-Drop periaatteella. TomTom tiedostot (.ov2) voi muuttaa Sonyn ymmärtämään muotoon PoiEdit-ohjelmistolla.
Nuo TomTom-tiedostot löytyy esim UUSI SIVU TomTom.in POI-tiedostot kohdasta..siellä on kohteet sekä(.ov2 ja .asc) muodossa ja muitakin kohteita riittää..Katso kysymyksiä muutama alaspäin.
Tiedostot pitää sitten siirtää sun navin karttatiedostoon. Silloin niiden pitäis toimia. Eli navisi vaatii pientä kikkailua ennenkuin kohteet on koneella. TomTom.iin ne menis suoraan sieltä, mutta sony on eri jottu. Pientä puuhastelua vaan ei se muuta tarvi. Vaikka laitteesi mallinumerot on eri kuin tuossa ohjeessa luulen sen toimivan samalla tavalla.
aika vähän kyllä on tosta apua kun luulisi olevan helpompikin tapa saada ne valvontakamerat siihen
niinhän sitä luulisi...
..sitten tarvii vaihtaa merkkiä jos meinaat saada helpolla jotain poi-tiedostoja muka ladattua.
väittää asentuneensa, mutta laitteesta en löydä sitä..
Sonyn Nav-u sivuilta saa nuo pöntöt ilmaiseksi..
mistäs sieltä kun en löytänyt?
Valvontakamerat saa ladattua Sonyn sivulta: http://www.sony.fi/view/ShowProduct.action?product=NV-U92T&site=odw_fi_FI&pageType=Overview&imageType=3D&category=ICN Personal navigation
kun olet rekisteröinyt tuotteen.
sitten rekisteröinnin yhteydessä saat NAV-U:ta varten käyttäjätunnuksen ja salasanan. Niillä saat osoitteesta http://www.navu.sony-europe.com/ (valitse siellä maa) ladattua POI tiedostot.
AT
http://www.navu.sony-europe.com/ sivuston vasemmassa laidassa on painike josta voi ladata mm. turvakameratiedoston. Näyttää että ne saa ilman käyttäjätunnusta ja salasanaakin :)
AT
Testasin, vaatii rekisteröinnin -> käyttäjätunnuksen ja salasanan
AT
Miten saan Sony navigaattoriin NV-U92T päivitettyä kartat?
http://www.sony.fi/support/fi/product/NV-U92T
Luot MySonyn kautta tilin itsellesi ja tilaat sitä kautta!