smartilla ajelu

smart kakkosautona

Muutaman kerran on käynyt niin että kun on smartilla ohittanut maasturia tai mersua/audia ei ole meinannut ohi päästä kun ovat nostaneet nopeutta huomattuaan mikä auto on ohi menossa.
ja sitten jäädään taakse puskuriin roikkumaan ja mennään ohi uudestaan vaikka smartissa nopeus olisi pysynyt samana kuin ohi mennessä.

3

1093

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kriz.

      Kyllä sama tuli monta kertaa todistettua. Kun ajoi 80- rajoituksilla 100 mittarinopeutta ja meni "heittämällä" ohi jostain perusvessasta, niin eiköhän se kaasu taas löytynyt.

      Motarilla sama juttu. Ajat sitä 120-125 ja lähdet ohittamaan jotain toyoa, niin välillä sai palata samaan paikkaan jonoa, kun toyota nosti nopeuden 130:iin.

      • Kylä lähtee!

        ..jolla olen harvoin jäänyt viivalla kakkokseksi..

        P.S. Eilen voitin muuten 300-sarjalaisen Bemun Tarvon tien lähtörampissa..;-)


    • roadsteristi

      Saman olen huomannut myös minä. Kun motarilla ohittelee niin usein taitaa ruveta ohjeistamispäällikölla verisuoni pullistumaan otsassa kun huomaa että "smart-hippi, joka on saletisti gay" painaa ohi.

      hauskan asiasta tekee se että suurimman osan ohituksista teen vakionopeudensäädin päällä ilman että oma nopeus todellakaan muuttuu:) Rinnalle pääsee heittämällä, mutta kun on kuskin kohdalla tapahtuu jokin mystinen ilmiö jossa oma vakionopeudensäädin alkaa hidastamaan...(tai sitten ei..)

      Erikoisurpoja kansa puolillaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1183
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      989
    Aihe