Mikäköhän pöpö

on ilkenyt?

Mulla nyt 3päivää lähteny klitan ympäriltä vaaleeta töhnää. Se lähtee pesemällä pois, mut tulee jossain välissä takas. Joskus riittää ku ihoa (häpyhuulten välistä) hankaa kevyesti ni esiin tulee valkosta tahmaa. Ihanku saunassa ollessa raapii ihan norm ihoa kynsien alle jää kuollutta ihosolukkoa, ni vähä samantapasta.
Alapää on ollu vähä hellänä ja pientä kutinaa ja kirvelyä on ollu. Mitään pahaa hajua ei ole ja valkovuotokin on ihan norm. Nyt rv.11 menossa. Eihän tämä ole mitään normaalia?
Tuli vähä epäselvästi, mut toivon et joku tietäis mistä on kyse. Kiitokset vastanneille!

8

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sori kirj. virhe

      Otsikoin "vähä" kehnosti. Sorppa!

      • kuitenkin ymmärtänyt

        Saa olla aika dorka ettei tajua mitä siinä piti lukea. Ei tarvitse korjailla ihan kaikkea.


    • Toista odotteleva

      Hiivassa mulla ainakin tullut sellasta valkoista töhnää. Ja eipä kannata hankailla...

      Mulla oli esikoista odottaessa hiiva, mutta neuvolassa sanottiin, että jos ei äidy tosi pahaksi niin annetaan elimistön hoitaa pois. Parempi niin kuin lääkkeet.

      Käy näyttämässä lääkärille jos vaivaa.

    • tarkoitti

      kans hiivaa.menin lääkäriin ja sain jotain lääkettä,tastä on jo muutama vuosi,joten en muista lääkettä.kokeile vaikka hinkata sitruunamehua alapäähän,kuulostaa ehkä hassulta,mutta kaverin äiti,joka on sairaanhoitaja käski mun kaverin tekemän näin,kun hänellä oli iikoittain toistuvasti hiivaa,ja sillä se lähti.kannattaa kans välttää sokeri ja oliko se valkoiset jauhot?!
      mut joo,hiivalta kuulostaa.jos ei pian lähde pois,kannattaa mennä lääkäriin.hiiva ei ole vaarallista,mutta jos on hiivaa synnytyshetkellä,se voi olla jopa tappavaa vauvalle!

      • tapa..haloo

        monella raskaana olevalla on hiiva jo ihan tietämättään!!mistä olet saanut päähäsi juttusi?


      • pakko
        tapa..haloo kirjoitti:

        monella raskaana olevalla on hiiva jo ihan tietämättään!!mistä olet saanut päähäsi juttusi?

        olla noin hyökkäävä.jos sinä et ole kuulut asiasta,ei tarkoita etteikö se olisi totta!
        synnytysvalmennussa kun oltiin,puhuttiin mm. hiivasta.se on vaaratonta raskausaikana,mutta se voi olla tappavaa vauvalle jos hiiva on aktiivinen synnytyksen aikana!
        luin sen myös ruotsinkielisestä synnytyskirjastani,joten ihan turhaa huudella mitään haloota,kun näin on! se ei välttämättä tapa,mutta VOI olla tappavaa!!!!!!


      • sanottiin
        tapa..haloo kirjoitti:

        monella raskaana olevalla on hiiva jo ihan tietämättään!!mistä olet saanut päähäsi juttusi?

        Läkärissä kun olin juuri tarkistuttamassa et onko hiivaa, et ei oo vaarallista kuhan ei oo synnytyksen aikana...


    • mutta,

      hiivaa varmaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      175
      13388
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4910
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3699
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2833
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2032
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      119
      1783
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      371
      1693
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1515
    Aihe