Paritalosta As Oy

Miten kannattaa toimia As Oyn perustaminen rakenteilla (lähes valmis) olevaan yhtiöön?
41068
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hallinnanjakosopimus, helppo ja halpa tapa hallita.

Äänestä
  • Hallintajakosopimuksen voi tehdä vain kiinteistöön ei As. Oy tai Kiint. Oy.

    t. ile LKV

    Äänestä

Kun ostaa tontin niin ostajan pitää ostaa se perustettavan yhtiön lukuun. Mikäli näin ei ole kauppakirjassa niin pitää tehdä kauppakirjan korjaus.

Jos kysymyksessa on valmiiksi ostettu as oy niin yhtiöjärjestyksen muutoksella saa yhtiöstä semmoisen kun haluaa.

Hieman tarkempia tietoja kannattaisi laittaa.

t. ile LKV

Äänestä
  • Ei sisäänmuuttotarkastus tehty 4/2007.

    Kyseessä on paritalo(toinen huoneisto ~25m2), johon alan etsimään vuokralaista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten toimitaan kirjoitti:

Miten kannattaa toimia As Oyn perustaminen rakenteilla (lähes valmis) olevaan yhtiöön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu