Tipaton 2-kuukautinen?

Itse ajattelin pitää tällaisen nyt elo-ja syyskuun, mutta syyskuun lopussa kun on synttärini niin pitää juoda taas.

Onko muita jotka pitävät kuukauden sijasta 2 kuukauden tipattoman? :D
2285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pidän tipattoman päivän joka päivä eli en suunnittele noin pitkälle elämääni. Päivä kerrallaan on mukavampi elää tätä raitista elämää.
Mutta haluan toivottaa sinulle antoisaa tipatonta kautta, oli se sitten kuukauden, kahden kuukauden tai useamman vuoden pituinen! Ja voithan aina aloittaa uuden tipattoman kauden, jos haluat välillä juhlia synttäreitä. Sehän siinä mukavinta onkin, että jokainen aamu ilman krapulaa on jo voitto elämässä ja mahdollisuus tipattomaan päivään.

Äänestä
  • puhut asiaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


crocoodiile kirjoitti:

Itse ajattelin pitää tällaisen nyt elo-ja syyskuun, mutta syyskuun lopussa kun on synttärini niin pitää juoda taas.

Onko muita jotka pitävät kuukauden sijasta 2 kuukauden tipattoman? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu