voi kerro

minulle!!! Laurami.

Sain poikavauvan, ihan tosta vain tuli. Oli kuitenkin vastasyntynyt, olin todella iloinen ja sanoin että soittakaa äkkiä miehelleni ja kertokaa että poika on syntynyt ja sanoin nimen (mieheni veli joka kuoli muutama kuukausi sitten). Samassa joku nainen otti minulta vauvan ja pudotti kaksi kertaa lattialle, ekalla kerralla vauva eli ja toisen tiputuksen jälkeen vauvalla oli mustaa naamassa ja putsasin naaman. Olin todella vihainen tälle naiselle ja hän pyyteli anteeksi koko aika minulta.


Samana yönä näin unen, olimme mieheni kanssa komealla paatilla merellä ja olimme vähän aikaa maissa, joka oli kuin telakka mutta olimme silti ulkomailla. Kun oli ilta ja olimme lähdössä paatilla takasin kotiin, niin tämä sama nainen oli ohjaamassa paattia, mieheni sanoi, ei ole hyvä jos nainen ajaa paattia. Samassa olin naisen kanssa vedessä ja hän sanoi, älä pelkää täällä vedessä ei ole syvää ja niin työnsimme paattia. Pääsimme kuitenkin perille.

Tosielämässä, mieheni on ulkomaalainen ja ei ole vielä saanut lupaa Suomeen. Vauvaa haluaismme kovasti, mutta elämäntilanne ei ole oikea aika, koska mieheni ei asu Suomessa.

2

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niiden tulkinta

      Lapsi kertoo uudesta mahdollisuudesta elämässäsi. Matkustaminen on muuttumisen vertauskuva. Veneen vauhti on ratkaiseva, kuin myös merenkäynti. Kun unessa jouduit työntämään venettä, kuvaa se esteitä jotka pitää voittaa.

    • Laurami

      ja sen pudottaminen kertoo hellyyden tarpeesta, läheisyyden kaipuusta, mutta liittyy myös todelliseen tilanteeseen, kerroithan haluavasi lapsen. Nainen joka pudotti lapsen voi tarkoittaa esteitä jotka ovat tiellänne ennenkuin lapsen sammninen on mahdollista.
      Laiva, meri ja telakka kertovat tarpeesta muuttaa elämäntilannetta, nainen oli taas muistuttamassa esteistä tiellä. Se että olit hänen kanssaan työntämässä paattia, kertoo että koet jonkinlaista painostusta tai sinulla on paineita elämäntilanteessasi. Perille pääseminen kertoo asioiden selviävän

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      72
      4657
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      71
      4449
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2977
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      73
      2873
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      22
      2186
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      58
      2008
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1699
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1513
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      112
      1389
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1298
    Aihe