Uusi fobia sai

4 tähteä...

9

1259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hupsista vaan

      tarkoittaa varmaan Honda Civiciä kuten linkin leikkeessä lukee. Samalla siinä oli mainittu myös Dodge Caliber. Laitoihan tämän saman kirjoituksen myös niille palstoille?

      Eikä Fabia törmännyt Honda Civicin kanssa vaikka niin yritit kirjoituksesi otsikossa väittää.

      • vaggineelta....

        Skodisti ei kestä tässä asiassa tappiota, ei myöskään skodillakkien vesivuoto-asioissa. Luulitteko päätyneenne premiumiin ostaessanne skeidan? Minusta on vuonna 2007 kehno tulos jos uusi automalli ei saa 5 tähteä Euro NCAP:ssa. Samat moitteen civic sedanille ja dodgelle, kyllä.


      • tunnetaan
        vaggineelta.... kirjoitti:

        Skodisti ei kestä tässä asiassa tappiota, ei myöskään skodillakkien vesivuoto-asioissa. Luulitteko päätyneenne premiumiin ostaessanne skeidan? Minusta on vuonna 2007 kehno tulos jos uusi automalli ei saa 5 tähteä Euro NCAP:ssa. Samat moitteen civic sedanille ja dodgelle, kyllä.

        kommentoi aina innokkaasti vaikka ei ole mitään kommentoitavaa. Tyylilleen uskollisena hän sujuvasti yhdistää samaan lauseeseen Fabian törmäystestin ja Octavian muka-vesivuodon. Miten nuo asiat liittyvät toisiinsa?. Seuraavaan lauseeseen hän jo vetää premiumin - eihän tässä sellaisesta ole puhuttu yhtään mitään, taitaa kirjoittajalla olla joku kompleksi tähän aiheeseen liittyen. Ja miten skodisti "ei kestä" törmäystestin tuloksia? Vetääkö hän itsensä hirteen - no tuskin.

        Pointti oli se, että läheskään kaikilla autoilla ei ole viittä tähteä, jonka ketjun aloittajakin varmaan tietää - silti pitää voimakkaasti lähteä fleimaamaan juuri Fabiaa, vaikka esim. nuo kaksi muuta merkkiä ansaitsisivat ihan saman kommentin.


    • viisi tähteä

      Kyllä homma on niin, että nykyään pitää saada viisi tähteä. Jos saa alle, on se huono suoritus.

      Ensin Octavia sai vain neljä tähteä ja nyt Fabia koki saman kohtalon. Ei mene hyvin Skodalla. Kannattaisi nyt hieman panostaa matkustajien turvallisuuteen eikä vain hieroa takapakseja suuremmiksi.

      • !!!!!!

        KIIITettävää huolehtimista lähimmäisestäsi, HIENOA, jatka saamaa rataaa


      • matkustajilleen, surkeita
        !!!!!! kirjoitti:

        KIIITettävää huolehtimista lähimmäisestäsi, HIENOA, jatka saamaa rataaa

        Voisivat nyt hiukan jotain tehdä matkustajiensa turvallisuudenkin eteen. No, korihan on suunniteltu entisessä neuvostotasavallassa joten mitä muutakaan voi odottaa. Tietysti jos ko. tehtaan omaa suunnittelua olevat koneetkin on vielä työntötankokoneita, niin mitä muutakaan voi odotta.


      • !!!!!!.
        matkustajilleen, surkeita kirjoitti:

        Voisivat nyt hiukan jotain tehdä matkustajiensa turvallisuudenkin eteen. No, korihan on suunniteltu entisessä neuvostotasavallassa joten mitä muutakaan voi odottaa. Tietysti jos ko. tehtaan omaa suunnittelua olevat koneetkin on vielä työntötankokoneita, niin mitä muutakaan voi odotta.

        Kuten sinultakaan "mitä muuta voi odottaa!!!!


    • jjjhjj

      Kaikki autot jotka eivät saa 5 tähteä tulee vetää välittömästi markkinoilta ja romuttaa mitä pikimmiten. Täydet pisteet olisi tultava myös jalankulkijatestistä.

      • hääseeooo

        nii et ko autonkeula hipasee jalankulkijaa nii se on menoa oli siinä a-keulasa vaikka jöusilla varustetut höyhentyynyt, mutta kun ostajista on verinen kilpa ja ne täytyy saada manipuloida, aivopestä hypnoosiin että a-ostanut voi naapurille kehasta että töäsä o 1 piste enemmän ko tuosa sinun viimevuoden-mallin autossasi, että joooooooooo


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2513
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      1009
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      61
      774
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      680
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      658
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe