Mitä täällä lueskelin niin eikö siis kenelläkään ole mitään positiivista sanottavaa LG:n puhelimista?
Sillä itse ajattelin ostaa LG KG800 matkapuhelimen mutta nyt kun on lukenut jotain kommentteja LG:stä, alkaa pikkusen arveluttamaan..
Onko se tosiaan niin huono?
LG huono merkki?
4
875
Vastaukset
- E65
Minä käytin toistakymmentä vuotta ja toistakymmentä Noksua peräkkäin.Ja aina joskus luurinvaihdon yhteydessä hiplailin samppoja.Mutta en uskaltutunut kokeilemaan kun kaikki sanoi että ihan paskoja luureja ei kannata koskea pitkällätikullakaan.Nyt sitten ostin lopultakin Samsungin U-600,n.Laatu vaikutelma hakkaa Noksun 100-0.Mutta käytettävyydessä ja akunkestossa jää vielä kauaksi Nokiasta.Siitä huolimatta vaihtelu virkistää,seuraava luurini voi olla aivan hyvin Lg-Sonyerkki-Samppa tai vaikka takaisin Nokiaan paluu.
- KG800
Eli olen myös kokeillut useampaa Nokiaa ja myös yksi Samsung on ollut pitkään käytössä. Nokialaisiin verrattuna Samsung on ollut kestävämpi ja parempi (ei ole samoja vikoja, joita Nokialaisiin tulee). Nyt ostin pinkin LG:n ja olen ollut tyytyväinen. Puhelin on helppo käyttää ja ulkonäöltään nokialaisia tyylikkäämpi. Tietty pieniä eroja on, mutta hinta-laatu suhde kohdallaan.
- lenkkisormi
KG800 kirjoitti:
Eli olen myös kokeillut useampaa Nokiaa ja myös yksi Samsung on ollut pitkään käytössä. Nokialaisiin verrattuna Samsung on ollut kestävämpi ja parempi (ei ole samoja vikoja, joita Nokialaisiin tulee). Nyt ostin pinkin LG:n ja olen ollut tyytyväinen. Puhelin on helppo käyttää ja ulkonäöltään nokialaisia tyylikkäämpi. Tietty pieniä eroja on, mutta hinta-laatu suhde kohdallaan.
Isopeukaloiselle ainakaan KU 250 ei ole paras vaihtoehto..
- .....
lenkkisormi kirjoitti:
Isopeukaloiselle ainakaan KU 250 ei ole paras vaihtoehto..
Viime kesänä tuli hommattua lg:n kg800.
Puhelin on hienon näköinen, ei mikään tylsän tavallinen.Aluksi puhelin toimi hyvin, mutta kuukauden jälkeen puhelimessa alkoi ilmetä mitä ihmeellisempiä vikoja.Lähettelee tyhjiä viestejä luettelossa oleviin kaikkiin numeroihin ja soittelee niihin.Valikkoa selatessa jää usein jumiin selaamaan itse sitä jolloin mistään napista ei tapahdu mtn. Akun irrotus ainut ratkaisu millä saa sammumaan ja taas toimimaan vähäksi aikaa.Välillä jotkut valikossa olevista jutuista ei näy.
Puhelin on ollut huollossa kolme kertaa.Huolloista ei ole pahemmin apua ollut.Puhelin on varmaan seisonyt huollossa pöydällä yli kuukauden ja sitte on softa päivitetty "nyt pitäs toimia".LG:lle ollut yhteyksissä monta kertaa ja aina käskevät lähettämään vielä kerran huoltoon ja näin varmaan siihen asti kunnes takuu loppuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242401Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3442017Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261883Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101693Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581498Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121042Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181019- 55870
- 63865
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2818