1 cipramix aamulla ja 2 klotripyl illalla kuristus tunne mennyt pois mut elämä iloa ei ole väsyttää haluais koko ajan olla sängysä peiton alla ja ärsyttää puhelimen soitto aina.pakko yrittää jaksaa lapsie takia...mut olenko erillainen ku muut kun tuommonen lääke määrä ei auta
onko teillä auttanut
1
403
Vastaukset
- kuulehan...
...yhtään mitään tuo "1 cipramix aamulla ja 2 klotripyl illalla" kun jätit mainitsematta niiden lääkkeiden vahvuudet.
Ja tarkoitatko nyt Cipramilia vai Cipralexia, niissä kun on eri vaikuttava aine (vaikka hyvin samankaltaisia ovatkin)?
Muutenkin masennuslääkkeiden vaikutukset ovat hirveän yksilöllisiä. Mikä jollakin toimii loistavasti, ei sitten taas jollakin toisella auta yhtään. Itselle sopiva lääke löytyy vain kokeilemalla.
Ovatko nämä ensimmäiset lääkkeet mitä käytät? Entä kuinka kauan olet niitä syönyt? Se ottaa masennuslääkkeissä aikansa, ennen kuin vaikutukset alkavat kunnolla näkyä.
Itse jouduin käymään läpi hirveän määrän lääkkeitä - pahimmillaan meni samaan aikaan kuusi eri psyykenlääkettä ja vielä melko tuhdeilla annoksilla - ennen kuin löytyi minulle sopivin ja hyvä lääke joka yksinään toimi yhtä hyvin (ellei paremmin) kuin se kuuden muun lääkkeen yhdistelmä.
Eli et ole mitenkään erilainen, rohkeasti vaan lääkärin puheille ja kerrot ettei tuo lääkitys auta sinua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270