Q3 tulee olemaan tuulareille hikinen paikka. Realistinen muutos Q2 lukuihin tulee liikkumaan aluksi n. -2,5% -3,5% tietämillä, liukuen jopa -7% tiputuksiin kvartaalilla.
Parissa vuodessa maltillinen -70% on käynyt toteen.
Q3 = kylmää kyytiä
5
702
Vastaukset
- Vai hä?
Minä veikkaan että nousu on hieman pienempi kuin Q2. Mutta Q4 ollaan taas hyvässä nousukiidossa.
Viimevuosina Q3 on ollut perinteisesti vuoden heikoin jakso asuntojen hintojen nousussa. - ja niin totta
Nettitrollaaminen tuntuu tosiaan olevan kytköksissä alhaiseen älykkyyteen... Näkeehän sen täälläkin.
- totuus...
luvut ovat merkkisiä ja tarkoittavat vuokrankorotuksia. Te teette sen ihan itse huutamalla.
- Apua
"Q3 tulee olemaan tuulareille hikinen paikka. Realistinen muutos Q2 lukuihin tulee liikkumaan aluksi n. -2,5% -3,5% tietämillä, liukuen jopa -7% tiputuksiin kvartaalilla."
Huh huh, onko noin? Joudunko nyt ihan mieron tielle kämpästäni, kun sen arvo nyt sitten todistetusti alkaa laskea (ennen seuraavaa nousua)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637