Tiesi lapsentulosta hyvänen aika

En olisi ikinä uskonut, että tämä näkee. Mutta niin teki. Tämä Mirja-ennustaja, jota kuvittelelin vain mainokseksi tiesi ihan kaiken. Sydämestä otti ja tärisin, niin tarkaan tiesi.
163135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Lapsesi tuli koulusta kotiin ja mirja tiesi sen, sinulle meinasi tulla sydänkohtaus - sehän on ihmeellistä mutta samalla myös vaarallista.

Onneksi tätä juttuasi ei kukaan kuvittele mainokseksi sillä mirjalla on nyt sellainen vyöry kyselijöitä että ei hän ehdi mainostaa

Äänestä

pettymys kun ei vastannut =(

Äänestä
  • Onko nää jutut ks. henkilön omaa mainosta..Tuntuu liian lipevältä..???

    Äänestä

  • ks. henkilkön mainosta kirjoitti:

    Onko nää jutut ks. henkilön omaa mainosta..Tuntuu liian lipevältä..???

    on joo, monella eri palstalla aina hieman muunneltu juttu, ja monelta palstalta jo poistettu mainoksina.

    Jokaisessa mainitaan nimi, ja keskustelunaihe on ihan "päätähuimaavan kiinnostava."

    Eikä tuo Mirja ole todellakaan ainoa joka tuota mainostyyppiä harrastaa, mutta kyllä nuo sitten lopettavat tuollaisen mainostamisen kun ylläpito käy kaikki viestit poistamassa.

    Äänestä

Hän oli minullekin aivan uskomattoman tarkka ja lämmin. Hänpä näkikin kuulkaa meill aika suuren rahavoiton päivälleen oikein, mieheni ei ollut uskoa korviaan sillä niin uskomaattoman hieno asia oli. Kysyin omasta sairaudestani ja hän myös empaattisesti näki että sairaalahoidot systostaattien kanssa voi lopettaa itse sillä paraneminen on tulosaa kesällä.
Ei tätä voi käsittää jos ei itse ole kokeneut. Minä olen ja suosittelen että apua kyllä häneltä saa.

Äänestä
  • Samoin minulle näki. Ihana ja empaattinen. Aivan samanlainen kuin mitä nettisivujensa puolesta voi uskoa. Ihana ihminen ja tarkka. Vain hyvää on minulla hänestä sanottavaa. Meidän työpaikalta on nyt soittamassa tosi moni työkaveri kun innostuivat tästä.

    Äänestä

Mainos.

Älä viitsi enää pelleillä, sillä vaikka sinun mielestä me emme ehkä olekaan järjellä pilattuja, niin sitä me kuitenkin kyllä olemme. Vaikka kirjoittaisit kuinka että kuvittelet itseäsi mainokseksi, yrittäen saada ihmiset ajattelemaan ettei kirjoituksesi olisi mainos, sitä se kuitenkin on. Ihan samanlaisia mainoksia, vain hieman eri tavalla muunneltuina olet lähettänyt joka puolelle palstoja, joten tyyli on helppo tunnistaa.

Laita jatkossa mainoksesi sille lailliselle mainospalstalle, jonka löydät tuolta tämän sivuston yläreunasta.

Tämä aihe on varattu ennustuksista käytäville keskusteluille, ei mainoksille.

Ellei tuonkaltainen mainostaminen lopu, siitä voidaan kyllä ilmoittaa ylläpidolle.

Äänestä
  • Jos asiaa ajattelee hänen kannalta niin sen ymmärtää. aina voi olla edes ykis joka haksahtaa. Toisaalta hätä ei lue lakia sillä työkkärin päiväraha ei ole iso mutta keppana maksaa

    Äänestä

  • entinen as. kirjoitti:

    Jos asiaa ajattelee hänen kannalta niin sen ymmärtää. aina voi olla edes ykis joka haksahtaa. Toisaalta hätä ei lue lakia sillä työkkärin päiväraha ei ole iso mutta keppana maksaa

    Opettele kirjoittamaan, amis. "ykis haksahtaa"

    Äänestä

  • Naurava nauraja kirjoitti:

    Opettele kirjoittamaan, amis. "ykis haksahtaa"

    Kirjoitusvirheet on arkipäivää ja siitä huolimatta voi toista ymmärtää, kun tajuaa mistä viestissä on kyse.

    Olisihan sekin hirveää jos luonnon ihanat pikkulinnut laulaisi nuottikirjan mukaan...

    mokoma pilkunviilaaja...

    Äänestä

aika paha;)
Mutta saapahan ainakin nauraa näitä juttuja joissa aina tulee esiin sanat lämmin, ihana ja empaattinen, yms..;)
Aika vanhan kansan kieltä ja eriittääin läpinäkyvää.

Äänestä
  • Minä ainakin olen oikein tyytyväinen. Tulevan syksyn asiat tuli selkeästi ja kyllä ne asiat, joita tämä ennustaja kertoi, olivat aivan nappiin. Enkä ole tuttu enkä mainostaja, vaan ihan vaan uteliaisuudesta soittanut.

    Äänestä

Mistä saisi yhteystiedot? On vaikea elämäntilanne ja tarvitsisin näkijän apua...

Äänestä
  • Olet Mirjan mainostaja ja terrisoit viattomia kansalaisia toisaalla.

    Äänestä

  • Olet sama Mirjan manageri nyt uusi nimimerkki. Kerrot positiivia valhjeta Mirjasta ja muista negatiivisia valheita. Olet rikollinen ja tyrannisoit tekestiviestein jopa lapsia 24 tuntia vuorokaudessa. Paljastut varmasti ja vastaat vihdoin teoistasi.

    Äänestä

  • turhamainen kirjoitti:

    Olet sama Mirjan manageri nyt uusi nimimerkki. Kerrot positiivia valhjeta Mirjasta ja muista negatiivisia valheita. Olet rikollinen ja tyrannisoit tekestiviestein jopa lapsia 24 tuntia vuorokaudessa. Paljastut varmasti ja vastaat vihdoin teoistasi.

    Heheheeheh. Toi oli paha. Nyt täällä ei kukaan uskalla enää kirjoittaa mitään positiivista Mirjasta kun epäillään heti manageroinnista.
    Mitä ovat "vahljeet". Mitä ovat "tekestieviestit"
    Kyllä täällä saa nauraa. Buahahahahahahaahh.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Käsittämätöntä kirjoitti:

En olisi ikinä uskonut, että tämä näkee. Mutta niin teki. Tämä Mirja-ennustaja, jota kuvittelelin vain mainokseksi tiesi ihan kaiken. Sydämestä otti ja tärisin, niin tarkaan tiesi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu