Juodessa tulee rento ja hauska olo, tämähän on ihan totta. Ja jos lisää siihen ympärille vielä joukon huippuja tyyppejä, niin lopputuloshan on vallan mainio. Hauskempaa ei voi olla!
Mutta alkoholista on kova hinta. Krapula seuraavana päivänä, terveyden pikkuhiljainen rapistuminen ja lopulta, pitkän ryyppykauden jälkeen, jopa psykoottinen tila.
Itse olen lähes koko kesän juonut. Nyt on ikäänkuin sellainen olo, että kärsisin koko kesän juominkien krapulaa tässä nyt, olo on ihan hirveä. Näen todella huonosti, ja saatan nähdä jotain näköharhoja.
Nyt tulee stoppi juomiselle. Ainakin se 2 kuukautta, kuten kirjotin tuolle toiselle palstalle.
alkoholin koukku
1
454
Vastaukset
- vaihtokauppaa
samat jutut oli joskus. kännissä oli nastaa, ja kaverit erinomaisia pelimiehiä. Väitän, että moni ei ehdi kokea sellaista elämää/elämyksiä koko elämänsä aikana mitä minä koin muutamassa vuodessa. Se fiilis, se loistava fiilis hyvällä porukalla, ne tempaukset ja temput.
Onneksi rakastuin ja nykyinen vaimoni veti minut pois siitä elämästä pikkuhiljaa. Nykyään osa näistä pelimiehistä on rappioholisteja tai kuoppa hoidossa kaksimetriä multaa päällä.
Muutama lopetti dokaamisen kokonaan ja muutama käyttää kohtuudella. Alkoholi vie aina jonkun. Jonkun psyyke kestää yllättävän pitkään. Jonkun pettää fysiikka. Alkoholi on itseasissa erinomainen väline oikein käytettynä. Se rajan vetäminen on vaan pirun vaikeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3486389Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483806- 971005
- 52880
- 56846
- 41830
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,137823Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8813- 68810
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14751