Mietin nuita raskausviikkoja.. Viime menkat oli 24.6 eli raskausviikkoja 7, eiks niin? Mutta eikös lapsi ole voinut saada alkunsa vaikka 2 viikkoa sitten? Saako ultrassa tietää milloin lapsi on saanut alkunsa? Ois tärkeää tietää kun isä ehdokkaita on kaksi :( Jotenkin tuntuu hölmölle että raskausviikkoja olisi 7 jos lapsi olisikin saanut alkunsa vasta vaikka viikko sitten...En ehkä osaa selittää asiaa mutta toivottavasti joku ymmärtää ja osaa auttaa =) Miten muuten todistaa tulevalle isälle että hän on isä jos lääkäristä ei saa ollenkaan tietoa milloin hedelmöittyminen on tapahtunut..
Tyhmä kysymys tämäkin kai..
4
695
Vastaukset
- .........
mitä viikkoa sikiö vastaa,mutta luin lehdestä,että sekin arvio,voi heittää /- 7 päivää...mulla itsellä kuukautiset epäsäännölliset,ja la aika siirty kahdella viikolla,np-ultrassa,ja rakenne ultrassa vielä katsottiin,että suunnilleen vastaa np-ultrassa vaihdettua la aikaa...ainoastaan isyystesti voi taata varman selvyyden,kumpi on lapsen isä,jos reilun kuukauden sisään olet sekstaillut kahden miehen kanssa.
- liberon
laskurista niin lapsi olisi hedelmöitetty 8.7 joten siinä paikkeilla olisi ollut ovulaatio...
ultrassa selvii tarkemmin. - eri tapoja laskea
Jos menkkojen mukaan laskee niin tänään sinulla on rv6 2, mutta tosiaan 7 viikolla voi jo käydä varhaisultrassa missä pystytään koon perusteella määrittämään todelliset viikot, mikä voi tuosta menkkojen antamasta heittää jopa viikon suuntaan tai toiseen. Lisäksi tuota isyyskysymystä saattaa hankaloittaa, jos olet ollut yhdynnässä kahden miehen kanssa viikon-parin sisään, koska siittiöt voivat elää hedelmöityskykyisinä jopa 9vrk, eli se nimenomainen hetki jolloin seksiä on harrastettu ei vielä kerro mitään. Ainut tapa saada varmasti isyys selville on isyystesti lapsen syntymän jälkeen.
- apua kaipaava...
Tulin juuri ultrasta, ja kuulemma oon raskausviikolla 6 nyt. Näky ultrassa semmonen pikkunen papu jonka sisällä sykki sydän... Sain lähetteen tarkempiin tutkimuksiin, mutta isyyttä en taida tosiaan saada selville ennen kun (JOS) lapsi syntyy.. Toisen isä-ehdokkaan kanssa kyllä emme olleet loppuun asti eka kerralla ja toisella kerralla otin jälkiehkäisypillerin. Ei lääkärin mukaan kyllä nuokaan ole tarpeeksi hyvä peruste että isä-ehdokkaita olisi vaan se yksi jota toivonkin... Onko kellään muulla ollut samanlaista tilannetta?Miten miehet on suhtautuneet asiaan?Uskaltaako niille kertoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648