Tuplapohjainen Flipper 580 Cabin

Kellään kokemuksia moisesta paatista, vm. 80 ja perässä 115 Suzuki vm. 88. Pienellä ovellisella etukajuutalla. Veneessä pohjanmallina normaalista V- pohjasta poiketen "kaksoispohja" Sen haitat (niin ja edutkin jos löytyy..)
14405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä on aikoinaan ollut vastaava vene 85 hv johnssonilla. Se on trimaraanipohjan johdosta vakaa veneen ollessa paikallaan. Siinä oli muistaaksen aika hyvät säilytystilat. Ominaisuudet allokossa ovat erittäin huonot. Vastatuulessa on todella haastetta ajaa. En itse tälläiseen enään koskisi. Kiertäisin kaukaa kahdeksankymmentäluvun Suzukit. Voivat tietääkseni ongelmallisia.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fishrooster kirjoitti:

Kellään kokemuksia moisesta paatista, vm. 80 ja perässä 115 Suzuki vm. 88. Pienellä ovellisella etukajuutalla. Veneessä pohjanmallina normaalista V- pohjasta poiketen "kaksoispohja" Sen haitat (niin ja edutkin jos löytyy..)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu