sattuu joka lihakseen ja niveleen. öisin heräilen siihen kun kädet puuduksissa, välillä sätkii hermot ja kasvoissa joku lihas. en näe toisella silmällä kunnolla. en jaksa nousta portaita. en kantaa mitään. painoa on alle 40 ja pituutta 166. en uskalla syödä yli 1000 kaloria päivässä. lasken vaan kaloreita enkä saa nukutuksi. palelen monen peiton allakin. auttakaa.
paikat
5
809
Vastaukset
- on kyllä
jo jotain vähän ja ei vähääkään vinossa.
Mulla itelläkin ollu tota unettomuutta mut ikin mulle ei oo tollasia kauheita oireita tullu. Mutta saattaa johtua siittä et ku ei syö niin lihakset ei saa ravintoaineita ja ne rupee luhistumaan . Se tuntuu sit tollasena nykimisenä. Oon kyllä ihmetelly itekki samaa. Nii en tiiä onko täst mun vastauksesta mitään apua!:(
Itelläki viimeks toissayönä montamonta kertaa heräsin siihen ,ku oikee käsi ihan tunnottomana. :o Aivan hirvee tunne. JOten voin ymmärtää pelkosi!
Nyt sanoisin sulle yhen asian. Koita syödä tänään enemmän. Ihan vaikka yksi kunnon ateria. Siis sillee et ei paljon ruokaa mut kuitenki OIKEETA ruokaa ettei mtn pieniä määriä napostelua aina jossain välissä. Itsellä ihan sama juttu, että oksettaa koko ruoka ja lasken vaan kaloreita every day. Mutta sua nyt tässä tapauksessa neuvon niin , et koittasit syyä jotain kunnollista.
Tiiätkö mitä?! Toi sun paleleminen johtuu ihan vain sun aliravitsemus tilasta:/kun et syö kunnolla ja nämä lihasten oireilut on seurauksia.
En todellakaan tiiä oliko sulle tästä mitään apua!:( Mutta I hope so - hyvät ihmiset
järki käteen ihan oikeesti ja menkää johonkin hoitoon! En usko, että pystytte itse paranemaa tollasesta tilasta, joten suosittelen hakemaan ammattiapua.
- mallia
no näytäs sinä miten järki OTETAAN KÄTEEN. hupasa sanonta. eihän sitä käteen saa kirveelläkään :P
- kun kun
ei ole järkiä ja kädet tunnottomina
- .....
voi että.. :/ mullaki on ollu kasvoissa ihme nykimistä, ihmettelin mistä se johtu mut jaa sekin kuuluu tähän syömisiin..
sit sillon ku sairastin pahimmillaan nii myös palelin ihan mielettömästi koko ajan ja heikotti pelkkä kävelykin, saati että joka päivä piti tehdä kaikki liikunta,se oli hirveetä. :/
Nyt oon syönyt tosta ajasta vähän enemmän ja nyt rupee paino nousee ja pelottaa, pakko taas lopettaa syöminen, mä kun ajattelin että rupeisin syömään enemmän ja harrastaan vaan paljo liikuntaa mutta ei se onnistu, heti ku näen että joku paikka rupee lihomaan niin en pysty jatkaa, tää on tätä kierrettä mutta ei voi kun jatkaa kun lihominenki pelottaa!
Mut sulle en voi neuvoa muuta kun että rupee syömään enemmän, se kuullostaa vaan naurettavalta ihmisen suusta joka on välillä montaki päivää ilman ruokaa.. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057451
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1025264Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163516Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253461Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3491506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?561324