Meillä on poika kohta 1v 2kk. Hampaita on 4 ylhäällä ja 4 alhaalla. Näyttää siltä, että alas olis tulossa kulmahammas ainakin toiselle, ehkä molemmille, puolille. Kysymys kuuluukin voiko hampaiden tulo kestää vaikka 2 viikkoa??
Poika on kohta 2 viikkoa ollut normaalia kiukkuisempi ja yöt on ollut todella leveottomia. Heräilee yöllä 5-8 kertaa ja aina itkien. Nyt 2 päivää sitten puhkesi alas tuo neljäs hammas ja sen jälkeen on rauhottunut melkein normaaliksi.
Muuta syytä en heräämisille ole keksinyt..Mutta voiko se tosiaan kestää näin kauan?? aiempien hampaiden tulon kanssa ei ole ollut kuin parin yön levottomuus..
hampaiden tulosta
minä vaan
2
381
Vastaukset
- Nimetön
Meil kanssa poika 1v.9kk huutaa yöt 1-3kertaa nyt viime aikoina huutanut 1kertaa,mut sitä kauemin.Lääkäri sano et on tulossa hampaita ku syö niin paljon sormia.Päiväunille laitto on yhtä tuskaa ku huutaa vain.Pojalla on vasta 12hammasta.
- Marianni
Meillä pahimmillaan kesti kuukauden. Viikko tai kaksi on ihan normaali kesto meillä. Ja vaikka teillä muut hampaat olisi tulleet helposti, niin kulmahampaista sanotaan, että ne voi tuntua kurjemmilta kuin muut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475335Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "571981Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381713Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella171689- 141435
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol271305Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4129081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171087Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771048Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60887