Tuossa kun olen nyt ajellut GV:llä, niin välillä kärry haisee pakeliitille (samalle kuin jarrut tai kytkin luistaa ja sitten haisee)
En ole jarrutellut mitenkään ihmeellisesti, ja kun kyseessä on manuaalivaihteinen vewkotin, jarruttelen moottorilla, eli jarruista haju tuskin tulee.
Kytkin on melko raskas paineltavaksi, eli siellä on varmaan jotain menossa, mutta voisiko tuo haju johtua esim lämppärin puhaltimen moottorista?
Se kun polttelee sulaketta sillointällöin ja on huollon mukaan menossa jumiin....
Käykähän 2001:n 1996:sen puhallin?
Haisee pakeliitille?
GV vm 2001
3
616
Vastaukset
- voi johtua
lämppärin puhaltimesta.
Varsinkin jos se o huollon mukaan menossa jumiin. - lköajfa¨åsg
mulla oli aiemmin ford c max, siinä ilmeni sama juttu, kytkintä luistatettaessa..
- ihmettelijä olen
Olisikohan jarrut ! itsellä automaatti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462