Flunssa vai

poskiontelot

Mikä mua vaivaa..
nyt jo kolmatta päivää pää kipee, varsinkinkin jos kumartuu tai ponnistaa, niin tuntuu että pää halkee. Iltaisin nousee kuume, eilen oli 37,7 ja aivan kaamee olo.

Ihan niinku flunssan oireita, mut ei kuitenkaan kurkku eikä nenä vaivaa. Eli ei ainakaan tunnu että poskionteloissa olis mitään tavaraa.

Kurkussa tuntuu kuitenkin että rauhaset olis hiukan turvoksissa. Viime viikolla oli pari päivää kurkku kipee. Silmät on koko ajan kuumeisen tuntuiset, sellaiset niinkun kuumat. Mut päivällä ei oo kuumetta kuitenkaan.

Mikä pirun antiflunssa tää on? Olo on tosi ankee. Olisko syytä mennä lääkäriin. Kuitenkin tuntuu tyhmältä mennä päänsärkyn ja kuumeen takia..Hö. :(

1

602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mirdali

      poskiontelotulehdus jos on, se jomotus kyllä pahenee kokoajan ja tuntuu painetta poskien kohdalla kumartaessa,ravistelemalla päätä,viimein kävelyki tuntuu poskissa ja niitä jomottaa kaikki ihan pienikin tärinä.

      Poskiontelontulehdus tulee useimmiten flunssan jälkitautina, ellet sitten sairasta Astmaa ja tai Allergioita taikka omista poskiontelokystaa, josta seuraa useimmiten tulehdus kierre.

      Kun menee ajoissa lääkärille, niin lähtee anbiooteilla mutta joskus joutuvat punkteeraamaan ja se ei ole varmaan kivaa.

      jotain flunssaa on kyllä liikkeellä koska mulla on flunssa ja niin on muillaki perheeseen kuuluvilla. ittelläni oireina lihaksien särky, nuhaisuus ja keuhkokipu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      869
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      29
      607
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      558
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      493
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      492
    Aihe