Eiköhn olisi jo aika palauttaa Matti Kyllönen eläkkeellä, jossa jo F1-hommista jo kertaalleen olikin. Ei sitä karmeaa hehkutusta ja niitä käsittämättömiä kielikuvia enää jaksa! MAX-kanavan hemmot on ihan eri tasolla ja homma toimii, mutta Kyllönen... VOI EI! Vai onko tämä MTV3 tietoista politiikkaa, että tälläkin keinolla "ajetaan" katselijat maksulliselle MAX-kavanalle? "Voi Turkasen pamaus, kun punainen paholainen sylkee suuttimistaan tulikivenkatkuiset huippukierrokset...." I´m gonna die!
Kyllönen eläkkeelle!
4
163
Vastaukset
- sitä muutenkaan
katsoo kun osa on leikattu pois? mulla on max vuoden loppuun mutta kun hinta kolminkertaistuu lopetan ja katson ensi vuonna netistä.
- silence of nuisance
Digiaikana pitäis olla mahdollisuus katsoa ilman selostusta kisoja. Nykyajan toimittajakoulutus on ihan viturallaan: selostetaan samat asiat mitä katsojakin voi nähdä.
- tormentor
Kyllä äänen saa pois vaikka olis putkitelkkari. Olen suhtautunut Kyllösen selostamiseen enemmän ja vähemmän huumorilla. Ei siitä kannata verenpainetta ottaa.
- olet hoopo
on parempi, kuin yksikään maxin selostaja! Tylsä kisa on mukava katsoa Matin selostaessa värikkäästi ja tunteella!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614197Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653429Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541788Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251647Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971422Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132924Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115824Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17791