Kun tossa muutaman viikon päästä lähtetään Lapin ruskaa ensi kertalaisena kattoo,
kaveri suositteli LOWA Tahoe kenkiä, kun tuohon sälliin ei oo niin luottamista, onko niistä popoista mihinkään, kertoisitteko jotka ovat alan harrastajia, päivä taipaleet on tommoisia 15-25 km. Mitkä vaatteet näin elo/syyskuun vaihteessa pitää olla päällä alusasua myöten.
Kiitos
KÄYKÖ TAHOE LOWAT LAPPIIN
2
799
Vastaukset
- varuste-expertti...
Käyppäs ensin sovittamassa niitä vaikkapa jossain kaupassa. Kaiken a ja o on kenkien istuvuus. Jos eivät istu jalkaasi jätä ne kaupaan. Kyseisen valmistajan kengät ovat oleet ihan laadukasta tavaraa. Kenkien sisäänajo jää osaltasi hiukan lyhyeksi joten varaudu rakkoihin.
Riippuen vähän paikasta syyskuussa saattaa tulla jo lunta. Lämmintä ja vedenpitävää vaatetusta mukaan.
Tutustu mm.:
http://www.luontoon.fi/page.asp?Section=1493&Item=11819 - Takaisin luontoon
...mutta käykö sinun jalkaasi? Se onkin sitten eri juttu, nimittäin jalkoja kun on niin monen laisia. Vaikka em. kengät käykin kaverisi jalkaan, eivät ne välttämättä sovi sinun jalkaasi.
Sovita siis mahdollisimman monia kenkiä, ennen kuin teet ostopäätöksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867