oudot näpyt leuassa

???

Minulla on leussa tai leuan ympärillä omituisisa valkoisia, kovia näppylöitä, jotka tuntuvat paranevan vasta, kun ovat ensiksi tulehtuneet kunnolla. Niitä on melko paljon. Mistä johtuvat? Olisivatko jokin hormonaalinen juttu vai? Minulla on myös "tavallisia" finnejä ym. poskissa ja mustapäitä. Olen yhdesti kokeillut Diane Novaa, mutta pahensi vain ja tuli huono olo. Yhden puolenvuoden Apocyclin kuurin olen syönyt, auttoi, mutta kun nyt kesäksi lopetin, kasvot tulehtuivat uudelleen, lähinnä tuli noita valkoisia näppylöitä ym.
Olen tässä kuitenkin aloittanu TAAS tuon Apocyclinin syönnin.
Joten, olisiko muita keinoja, joilla nopeuttaa ym. ihon paranemista. Brevoxyliä olen käyttänyt apuna, mutta kuivattaa liikaa..

3

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • - - - - - - -

      mulla on ihan sama ongelma.. inhottavan näkösiä ne patit.. onneksi pääsen torstaina ihotautilääkärille:D aikaisemmin olen syönyt antibiootteja, mutta kun ne eivät tehonneet, vaihdoin roaan. lopetin sen syksyllä..

    • POIS NE

      mullakin on mustapäitä, miten saan ne pois?, Sun muun näppylät.

    • Nimetön

      mm.poskissa olevat näpyt viittaa hormonaaliseen akneen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      183
      13718
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5493
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4960
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      156
      3734
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2863
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1811
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1707
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe